Jak ustalić dobrą cenę za domowy dżem?

Myślisz o sprzedaży dżemów na lokalnym targu tego lata, zastanawiasz się: jak ustalić dobrą cenę za domowy dżem? Jak powinieneś wycenić swój produkt? Masz kilka opcji...

Jak ustalić dobrą cenę za domowy dżem?

Oblicz, ile kosztuje zrobienie dżemu?

Ile kosztują Twoje składniki na dżem? Dodaj do siebie owoce, pektynę, cukier, wanilię, itp. Czy możesz obniżyć te ceny kupując hurtowo? Załóżmy, że składniki w jednym słoiku dżemu 0,5 złotych za jeden słoik dżemu.

Czytaj więcej...

Ile domowych przetworów powinieneś sprzedawać?

Jakiś czas temu Anna zapytała: Ile pozycji miałaś produktów w swojej ofercie domowych przetworów menu, kiedy zaczynałaś? Chcę, aby było ich wystarczająco dużo, aby zapewnić różnorodność i wybór dla klientów. Pragnę się też upewnić, że nie wpadnę po uszy, bo to mój pierwszy raz, kiedy prowadzę własny dżeming.

Jednym z błędów popełnianych przez początkujących przedsiębiorców jest oferowanie klientom zbyt wielu opcji do wyboru. Początkowo może się to wydawać wsteczne i nieintuicyjne... czy nie sprzedawałbyś więcej, gdybyś miała więcej do zaoferowania klientom? Niekoniecznie.

Ile domowych przetworów powinieneś sprzedawać?

Łatwo jest dać się ponieść różnorodności przepisów, a kiedy prowadzę swój biznes, często muszę sobie przypominać, że "tylko dlatego, że możesz, nie znaczy, że powinieneś". Przeanalizujmy niektóre z głównych wad oferowania wielu domowych przetworów do wyboru:

Czytaj więcej...

Dżeming i słoiking. Czy ten biznes jest dla Ciebie?

Każdy, kto lubi dżeming i słoikowanie może czerpać przyjemność z prowadzenia biznesu dżemingowego, produkcji przetworów domowych na sprzedaż. Dżemy, marmolady i galaretki są często pakowane w słoikach, a wiele małych firm produkujących dżemy robi to ręcznie.

Przydatne są również dobre umiejętności pracy z ludźmi. Umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi może oczywiście pomóc Tobie w rozwijaniu relacji z klientami indywidualnymi i nabywcami hurtowymi. Może to również pomóc w nawiązaniu relacji z lokalnymi rolnikami, co może prowadzić do unikalnych możliwości zakupu lokalnych produktów. W myśl idei kupuj lokalnie.

Co się dzieje w ciągu typowego dnia w firmie dżemingowej?

Czytaj więcej...

Sprzedaż przetworów domowych online

Pragniesz sprzedawać przetwory domowe, masz pasję jedzenia i chcesz zbudować wokół tego biznes, istnieje wiele sposobów, aby to osiągnąć. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedawać dżemy, konfitury, wypieki, ciastka, czy zacząć sprzedawać przetwory domowe online, nowoczesna technologia sprawia, że jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Sprzedaż przetworów domowych online wymaga specyficznych rodzajów przygotowania i obsługi produktu. Musisz również znać wymogi prawne, strategie marketingowe e-Commerce oraz rynek online. Przyjrzyjmy się, co jest niezbędne do stworzenia udanego biznesu online żywności.

Czytaj więcej...

Klejnoty w słoiku

Klejnoty w słoiku to dżemy, marmolady  i galaretki. Sprawiają one, że letnie plony stają się trwałą przyjemnością. Uchwyć w słoiku błyszczące owocowe "klejnoty" tego sezonu i zrób domowe przetwory.

Świeże brzoskwinie, czereśnie, morele i tęcza jagód dojrzały do zbiorów, a robienie dżemów i galaretek jest o wiele prostsze i szybsze niż w minionych czasach. Nie ma już niewolniczej pracy nad kąpielami we wrzącej wodzie, nie ma już mieszania bulgoczących, gorących kotłów z lepkimi, gotującymi się owocami. Dzisiejsi dżemiarze inaczej dżemiarze XXI wieku mogą cieszyć się dawnymi przyjemnościami domowej roboty galaretek i dżemów przy minimalnym zamieszaniu i prostym wyposażeniu kuchni.

Przygotowanie tych przetworów ze świeżych owoców zajmuje mało czasu, przy użyciu pektyn dostępnych w wielu owocach. Gdy składniki zostaną połączone, pozostaw słoiki na

Czytaj więcej...

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!