Sprzedaż przetworów domowych restauracjom

Znalezienie restauracji, do których możesz sprzedawać przetwory domowe, to przede wszystkim poszukiwania! Szukasz czegoś więcej niż tylko klienta, szukasz partnera. W dziwny sposób możesz to porównać do małżeństwa: najlepiej zrobić to dobrze już za pierwszym razem. Zacznij od zapoznania się z menu.

  • Czy produkujesz taki rodzaj żywności, jaki sprzedaje restauracja?
  • Czy uważasz, że Twoje przetwory domowe będą dobrze pasowały do ich stylu jedzenia?

Zacznij tworzyć listę potencjalnych kandydatów, do których możesz się zwrócić, możesz też spróbować

Festiwale żywności

Lokalne festiwale żywności to świetna platforma dla lokalnych sprzedawców, restauracji i dostawców żywności, gdzie mogą się spotkać i podzielić swoją miłością do jedzenia. Odwiedź różne stoiska, na których możesz zaprezentować swoje przetwory domowe i nawiąż kontakty z szefami kuchni. W ten sposób można spróbować jedzenia i poznać osoby, które za nim stoją, aby w swobodnej atmosferze stwierdzić, czy dana firma jest dla ciebie odpowiednia.

Media społecznościowe

Media społecznościowe są wiodącym narzędziem marketingowym dla wszystkich firm. Wiele restauracji korzysta z mediów społecznościowych, aby pochwalić się swoimi potrawami, pokazać nowe pozycje w menu i dotrzeć do nowych klientów. Wyszukaj restauracje w pobliżu, aby zobaczyć, co serwują. Istnieje także nieskończona liczba grup na Facebooku. Znajdź konkretną grupę, która ma zastosowanie do Twojej działalności

Często media są świetnym miejscem do nawiązywania kontaktów z lokalnymi restauracjami, które poszukują nowych produktów.

Blogi kulinarne

Wielu szefów kuchni przeprowadza wywiady z pisarzami kulinarnymi, aby zaprezentować swoje restauracje. Wywiady często przedstawiają filozofię stojącą za menu oraz rodzaje potraw, które są częstym elementem ich restauracji. Dzięki temu możesz ustalić co jest dla nich ważne i czy mogą być potencjalnymi nabywcami.

Przekaz z ust do ust

Popytaj niekonkurujących z tobą dostawców żywności w pobliżu, do jakich restauracji dostarczają swoje przetwory. Pozwoli ci to zorientować się, które restauracje kupują od lokalnych dostawców przetworów domowych i żywności. Posiadanie takich kontaktów pozwoli Ci również na nawiązanie kontaktu z szefami kuchni w celu dokonania ewentualnego zakupu.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!