Seler naciowy

Seler naciowy, jeden ze składników "świętej trójcy", jest podstawowym składnikiem wielu przepisów. W kuchni francuskiej, seler jest smażony z marchewką i cebulą, aby stworzyć mirepoix, czyli aromatyczną bazę. W kuchni włoskiej, hiszpańskiej i kreolskiej, sofrito przyrządza się z selera, cebuli i papryki. Cały seler naciowy jest w pełni jadalny; oprócz łodyg, nasiona są używane jako przyprawa, liście można dodać do sałatki, a korzeń - zwany również selerem korzeniowym - jest często pieczony lub puree.

Seler jest warzywem dwuletnim, co oznacza, że jego normalny cykl życiowy trwa dwa lata. Należy do rodziny baldaszkowatych, do której należą również marchew, pietruszka i koper włoski. Wybieraj selery o zwartym i gęstym pokroju, które wyglądają chrupiąco i łatwo się łamią po rozerwaniu.

Seler naciowy to zbiór długich, grubych, soczystych łodyg otaczających centralne, delikatne serce. Liście powinny mieć kolor od blado-zielonego do jasnozielonego im ciemniejszy kolor, tym mocniejszy smak. Ma bardzo łagodnie gorzki smak, chrupiącą i soczystą konsystencję. Spożywa się go na surowo lub po ugotowaniu.

Zewnętrzne żebra mają twardsze, żylaste włókna, które można obrać obieraczką do warzyw. Seler należy kroić z myślą o bezpośrednim gotowaniu, ponieważ może szybko więdnąć. Jednym ze sposobów na ożywienie selera jest dodanie wilgoci do warzywa i umieszczenie go w lodówce, aż odzyska swoją chrupkość.

Seler naciowy oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Jest dobrym źródłem witaminy C, która wzmacnia układ odpornościowy i może pomóc w zapobieganiu raka. Diety zawierające seler okazały się pomocne w obniżaniu poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Wykazano, że ekstrakty z selera zmniejszają stan zapalny w układzie pokarmowym. Seler zawiera również beta-karoten, który pomaga w utrzymaniu zdrowia oczu.

Sprzedaż selera naciowego

 • Seler jest składnikiem wielu przepisów, więc promuj go z innymi warzywami, grzankami, sosami sałatkowymi, składnikami zup i sprzętem do wyciskania soków oraz innymi warzywami do wyciskania soków.
 • Seler jest dostępny w obfitych ilościach przez cały rok. Promuj go przez cały rok.
 • Jesień: Uwzględnij seler w jesiennych pokazach zup, ponieważ jest on podstawą w zupach. Dodaj seler do tacek z warzywami, które promujesz na przyjęciach w dniu meczu piłki nożnej. Promuj seler jako zdrowy dodatek do lunch boxów na czas powrotu do szkoły. Oferuj seler w opakowaniach po jednej porcji, aby ułatwić jego przygotowanie.
 • Zima: Seler naciowy jest tradycyjnym dodatkiem do farszu, więc pamiętaj, aby promować go z zapasami farszu w okresie ferii zimowych. Promuj seler wraz z innymi warzywami azjatyckimi w okolicach Chińskiego Nowego Roku, ponieważ dodaje smaku do dań typu stir-fry.
 • Wiosna: Włącz seler do wiosennych promocji skupionych wokół warzyw sałatkowych.
 • Lato: Promuj seler jako szybką letnią przekąskę dla dzieci. Promuj go z serkiem śmietankowym lub masłem orzechowym.
 • Oferuj próbki selera z dipem lub do smarowania z serkiem śmietankowym lub masłem orzechowym, aby zachęcić konsumentów do kupowania selera jako przekąski.
 • Włącz seler do zupy, ponieważ dodaje smaku i tekstury.
 • Dania typu stir-fry są idealnym miejscem na dodanie selera.
 • Podawaj seler w omletach i jako dodatek do jajecznicy.
 • Umieść seler w sałatkach i na barach sałatkowych.
 • Pałeczki selera mogą być używane jako mieszadełka do napojów.
 • Dodaj pałeczki selera do menu dla dzieci z dipem jako alternatywę dla frytek.

Sprzedaż organicznego selera naciowego

Nie zapomnij również o rodzicach, którzy szukają zdrowych przekąsek dla swoich dzieci. Promuj seler naciowy i organiczne masło orzechowe jako szybką, zdrową przekąskę, którą można dodać do lunch boxa. Oferuj próbki organicznego selera z organicznym dipem lub posmarowanego organicznym serkiem śmietankowym lub masłem orzechowym, aby zachęcić konsumentów do zakupu selera jako przekąski.

Promocja organicznego selera naciowego

Seler organiczny można łatwo wyeksponować obok jego konwencjonalnych odpowiedników, zwłaszcza jeśli jest zapakowany w torebkę lub opakowanie jednostkowe, aby wyeliminować obawy o mieszanie z selerem konwencjonalnym. Należy mieć świadomość, że wyższa cena selera organicznego, może spowodować szok cenowy u niektórych konsumentów.

Seler organiczny należy przechowywać w lodówce, ponieważ wyższe temperatury powodują więdnięcie selera i jego gorszy wygląd niż świeżość. Należy jak najszybciej usunąć zwiędnięty lub uszkodzony produkt z wystawy.

Rozważ oferowanie selera, aby przyciągnąć konsumentów, którzy wolą słodszy smak i krótszy czas przygotowania. Obserwuj sprzedaż, aby określić, czy oferowanie selera jest korzystne dla wyniku finansowego. Możesz zdecydować się na sprzedaż tylko organicznych łodyg.

Umieść organiczny seler pionowo na stoisku, aby stworzyć przyciągający wzrok projekt. Umieść seler obok marchewki lub pomidorów, aby stworzyć komplementarny wzór kolorów.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!