Targ warzywny, dlaczego warto go wspierać?

Targ warzywny umożliwia Ci lepsze odżywianie

Wiele produktów spożywczych dostępnych w sklepach jest wysoko przetworzonych i uprawianych z użyciem pestycydów. Niektóre z nich są napromieniowywane, woskowane lub gazowane podczas transportu. Praktyki te mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. W przeciwieństwie do tego, większość owoców do domu i warzyw od rolnika na lokalnym targu rolnym jest minimalnie przetworzona lub wcale. Wielu z polskich rolników dokłada wszelkich starań, by uprawiać jak najbardziej odżywcze warzywa i owoce, stosując zrównoważone techniki uprawy, zbierając warzywa i owoce tuż przed rynkiem.

Targ warzywny oferuje Ci większą różnorodność żywności

Na targu rolnym znajdziesz niesamowity wachlarz warzyw  i owoców, których nie zobaczysz w przeciętnym supermarkecie: marchew, tęczę pomidorów, fioletowy kalafior, świeże zioła, czosnek, rzodkiewki, przepiórcze jaja, grzyby i wiele, wiele innych. Jest to wspaniała okazja, aby cieszyć się bioróżnorodnością polskich warzyw i owoców.

Targ warzywny promuje humanitarne traktowanie zwierząt

Na lokalnym targu rolnym możesz znaleźć mięso, sery i jajka od zwierząt, które były hodowane bez hormonów i antybiotyków, które pasły się na zielonej trawie i jadły naturalną dietę. Zwierzęta, którym oszczędzono ciasnych i nienaturalnych warunków życia w paśnikach i klatkach, które są typowe dla rolnictwa przemysłowego.

Targ warzywny oferuje Ci wiedzę w zakresie źródła pochodzenia warzyw, owoców, rzemieślniczych produktów spożywczych

Regularne wycieczki na lokalny targ warzywny jest jednym z najlepszych sposobów, aby połączyć się z tym, gdzie jedzenie pochodzi. Spotkanie i rozmowa z rolnikami i rzemieślnikami spożywczymi to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak i gdzie żywność jest produkowana. Osobiste rozmowy z rolnikami i sadownikami, dają Ci jeszcze więcej możliwości poznania ludzi, którzy ciężko pracują. Pracują w Twojej okolicy, aby dostarczyć Ci najsmaczniejszą i najbardziej pożywną żywność. Profile dostawców, artykuły oraz mapa gospodarstw są również dostępne na tej stronie internetowej plony pola.

Targ warzywny oferuje Ci możliwość poznania lokalnych przepisów, porad kulinarnych

Niewielu kasjerów w sklepie spożywczym lub magazynierów produktów da ci wskazówki, jak gotować składniki, które kupujesz, ale rolnicy, rzemieślnicy na lokalnym targu rolnym są często pasjonatami gotowania. Mogą podzielić się z Tobą darmowymi poradami na temat przyrządzania warzyw i owoców, które sprzedają.

Targ warzywny pozwala Ci poznać lokalną społeczność

Czy nie wolisz przechadzać się wśród stoisk ze świeżymi produktami na świeżym powietrzu w słoneczny dzień, zamiast toczyć swój wózek po sklepie spożywczym ze sztucznymi światłami i muzyką? Przychodzenie na lokalny targ warzywny sprawia, że zakupy stają się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Targ warzywny to lokalne centrum społeczności. Miejsce, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, przyprowadzić dzieci lub po prostu poczuć smak lokalnego życia w środku naszego wspaniałego kraju.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!