Targ rolny

Targ rolny, to świetne miejsce, aby znaleźć wysokiej jakości produkty, warzywa od rolnika, owoce do domu, często w bardziej rozsądnych cenach niż to, co można znaleźć w przeciętnym dużym sklepie spożywczym. Stworzenie jednego z tych rynków wymaga więcej pracy niż tylko zachęcanie producentów rolnych, sadowników, rolników do dodawania ogłoszeń warzyw za darmo; od wyboru miejsca na rynku do rozpowszechniania informacji o nim. Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy tworzeniu rynku rolnego.

Targ rolny, oceń popyt

Oceń, czy istnieje zainteresowanie ze strony plantatorów w uczestniczeniu w rynku rolnym. Nie ma sensu przechodzić przez różne aktywności, aby ustalić, że rolnicy są niechętni do udziału. Dotyczy to również klientom. Jeśli twoi klienci preferują tylko zakupy w wielkopowierzchniowych sklepach detalicznych, możesz spotkać się z pewną niechęcią do płacenia niekiedy wyższych cen za lepsze warzywa i owoce na targu rolnym.

Targ rolny, wybierz miejsce

Zabezpiecz miejsce dla swojego targu rolnego. Powinno to być miejsce bardzo dobrze widoczne i często odwiedzane. Miejsce targu rolnego posiada dużą ilością miejsca dla rolników, sadowników i producentów rolnych, aby rozłożyć się ze stołami wyświetlającymi ich towary. Powinno być dużo miejsca do parkowania i szerokie przejścia, aby przejść od jednego sprzedawcy do drugiego. Często naturalne otoczenie jest doskonałym miejscem na targ rolny, ale jeśli twoje miejsce znajduje się w mieście, to możesz rozważyć dodanie roślinności, aby atmosfera wydawała się bardziej autentyczna.

Targ rolny, umowa

Zawrzyj umowę z kilkoma rolnikami na dostarczanie produktów na targ rolny. Ustal rozsądną opłatę za stoisko na targu rolnym, aby rolnicy mogli je założyć i sprzedawać klientom, których przyciągniesz na rynek dzięki swojej promocji. Zaproś interesujący wachlarz rolników, sadowników, producentów rolnych, rzemieślnicze zakłady spożywcze, aby zapewnić, że dostępne są różne rodzaje produktów, zwłaszcza te, które są w sezonie, niezależnie od miejsca zamieszkania. W niektórych przypadkach, rynki rolne również posiadają sprzedawców, którzy sprzedają domowe rzeczy, wypieki i produkty rzemieślnicze; możesz rozważyć dodanie kilku z nich, aby uatrakcyjnić targ rolny, dla dobrej mieszanki ofert na targu rolnym.

Targ rolny, samorząd

Idź do odpowiednich lokalnych agencji samorządowych, aby upewnić się, że masz wszystkie właściwe licencje potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej w Twojej okolicy. Jeśli jesteś w mieście, idź do ratusza i zapytać o to, co będzie potrzebne. Lokalna izba handlowa może również pomóc dowiedzieć się, co będzie potrzebne. Nie zapomnij, aby uzyskać ubezpieczenie dla nieruchomości i ochrony rynku przed wszelkimi roszczeniami z tytułu odpowiedzialności.

Targ rolny

Promuj swój targ rolny za pomocą tradycyjnych i nowoczesnych metod. Reklamuj dni i godziny otwarcia, na reklamach prasowych w lokalnej prasie, to świetne rozwiązanie, jeśli masz budżet na to. Jeśli nie, to może trzeba musisz polegać na prostych ulotkach, które mogą być drukowane z komputera domowego. Obecnie media społecznościowe mogą zadecydować o sukcesie targu rolnego. Udzielaj się na forach lokalnych społeczności. Pozyskaj do pomysłu targu rolnego lokalnych aktywistów zdrowego jedzenia.

Pomysły na stragan z warzywami i owocami

Miejsca dla rolników, sadowników, producentów rolnych mogą być bardzo różne. Od antycznych świątyń po namioty. Są one wykorzystywane do sprzedaży różnych produktów jak ręcznie wykonywane ubrania, organiczna lub domowa żywność. Szukaj stałej lokalizacji straganu, lub więcej niż jednej lokalizacji, jeśli chcesz przekształcić to w mały biznes, lub działać tylko w weekendy lub na specjalne okazje, jeśli jest to tylko hobby.

Targ rolny. Umiejscowienie straganu

Lokalizacja stoiska na targu rolnym posiada bardzo istotny wpływ na liczbę odwiedzających i wielkość sprzedaży. Jeśli nie zarezerwujesz stoiska na targu rolnym z dużym wyprzedzeniem przed imprezą lub miejsce jest pełne, twoje możliwości wyboru będą ograniczone. Szukaj miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak w pobliżu napojów i stoisk z jedzeniem lub toalet. Róg lub miejsce końcowe wyróżnia się pozytywnie i jest lepsze, niż w rzędzie innych sprzedawców. Jeśli jesteś regularnym sprzedawcą lub targ rolny jest stały, posiadanie tego samego miejsca ułatwia regularnym i powtarzającym się klientom znalezienie Ciebie.

Targ rolny. Rozmieszczenie stoisk

Strategie układu stoisk na targu rolnym pomagają przyciągnąć uwagę. Jeśli masz miejsce, ustaw trzy stoły w kształcie litery "U", tak aby odwiedzający z każdej strony mogli zobaczyć twoje towary. Używaj przyciągających wzrok kolorów - ubrań, wyrobów, a nawet warzyw - na białych kartkach lub papierze, aby kolory się wyróżniały. W przypadku towarów, jeden przedmiot wysokiej jakości powinien być wyeksponowany w widocznym miejscu, aby przyciągnąć uwagę klientów. W przypadku produktów na targu rolnym, grupuj podobne przedmioty razem. Wyeksponuj przepisy kulinarne z wykorzystaniem produktów, które sprzedajesz, a obok każdego przepisu wygodnie zgrupuj potrzebne przedmioty.

Targ rolny. Rodziny

Weekendowe, festiwalowe i świąteczne targi są popularne wśród rodzin, ale dzieci mogą rozpraszać uwagę zarówno rodziców, jak i sprzedawców. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, wyznacz obszar dla dzieci do malowania twarzy, opowiadania historii i innych działań, które ich zainteresują i zajmą. Nawet przy ograniczonej przestrzeni możesz zatrudnić kogoś do robienia zwierzątek z balonów lub wykonywania prostych sztuczek magicznych. Zaoferuj zimną i gorącą wodę, a w zimne dni dołącz paczki z gorącą czekoladą i kawą.

Promocja targu rolnego

Wykorzystaj media społecznościowe do promocji swojego stoiska na rynku, podając daty, godziny i lokalizację stoiska. Zadbaj o kartkę i papier oraz naładowany telefon, na swoim stoisku, aby stworzyć listę osób pragnących otrzymywać e-mail z informacjami, gdzie i co sprzedajesz. Jeżeli masz środki, zainwestuj w ekologiczne torby z szerokim dnem na zakupy z nadrukiem Twojej nazwy; pamiętaj, że klienci będą nosić te torby na całym terenie rynku, dając Ci "darmową" reklamę. Wywieś wizytówki na swoim stoisku i ulotki. Logo identyfikujące Cię na każdym targu rolnym pomoże klientom Cię zapamiętać. Możesz również zaoferować klientom kupony rabatowe, jeśli wrócą w następny weekend lub na kolejną imprezę, a także oferować zniżki na miejscu przy większych zakupach.

Sprzedaż warzyw, sprzedaż owoców na targu rolnym

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małe gospodarstwo rolne, mały sad lub produkujesz rzemieślniczo żywność lub próbujesz zaistnieć na rynku żywności specjalistycznej, sprzedaż towarów na lokalnym targu rolnym jest świetnym sposobem na zdobycie rozgłosu dla twojej firmy. Popularność targów rolnych odzwierciedla popyt na świeżą, lokalną żywność. Skorzystaj z okazji, aby zaspokoić potrzeby konsumentów, jednocześnie zarabiając pieniądze i rozwijając swój biznes.

Jak zdobyć miejsce na targu rolnym?

Odwiedź strony internetowe i profile na portalach społecznościowych aktywistów miejskich i dzielnicowych. Znajdź najbliższy targ rolny. Zapytaj organizatora targu rolnego o frekwencję, reklamę, koszty wynajmu miejsca oraz dni i godziny otwarcia. Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w targu rolnym rozważ koszty i potencjał zysku.

Umowa udziału w targu rolnym

Przeczytaj uważnie umowę, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z zasadami targu rolnego. Upewnij się, że wszystkie produkty, które planujesz sprzedawać, mieszczą się w wytycznych rynku i zwróć uwagę na wszelkie przepisy dotyczące wyglądu stoiska. Jeśli planujesz sprzedaż produktów organicznych, sprawdź czy potrzebujesz szczególne wymagania. Jeśli chcesz poszerzyć swoją bazę klientów w ten sposób, zapytaj o akceptację metod płatności.

Dowiedz się, czy obowiązują jakieś zniżki w przypadku zobowiązań sezonowych, jeśli jesteś zainteresowany regularną sprzedażą produktów na lokalnym targu rolnym. Następnie zapłać odpowiednie opłaty dla sprzedawców, aby upewnić się, że będziesz mógł mieć własne stoisko. Sprawdź, czy namioty lub inny rodzaj schronienia jest zapewniony; jeśli nie, zaplanuj przynieść własne.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!