Jak zarobić na targu rolnym?

Lubisz przechadzać się po targu rolnym w swojej okolicy w każdą sobotę rano. Oprócz tego, że kupujesz świeże produkty, wypieki i domowe rękodzieła na prezenty, masz poczucie, że wspierasz lokalnych gospodarzy i producentów. Dodatkowo, miło jest spotkać na targu przyjaciół.

Rzeźbienie w drewnie, które wykonujesz, to zabawne hobby, a przyjaciele zachwycali się twoimi gotowymi projektami. Zachęcali cię do tworzenia kolejnych i sprzedawania ich. Być może posiadanie stoiska na lokalnym targu rolnym byłoby warte spróbowania.

Wiedz, w co się pakujesz, zanim zostaniesz sprzedawcą na lokalnym targu rolnym. Jest wiele rzeczy do rozważenia.

Sprzedaż na targu rolnym może być dużym zobowiązaniem. Chcesz mieć pewność, że jest to właściwe dla Ciebie. Zacznij od rozmowy z niektórymi sprzedawcami na swoim rynku, zwłaszcza z ludźmi, których znasz osobiście, i zadawaj konkretne pytania. Znamy sprzedawcę, który zbudował specjalnie zaprojektowaną przyczepę dla swojego stoiska, aby sprzedawać zdrowe, świeże kanapki robione na zamówienie, nie zdawał sobie sprawy, że będzie musiał wstawać o 3 rano w każdą sobotę, kiedy działa targ rolny. Aby być gotowym, gdy rynek zostanie otwarty.

Przejrzyj stronę internetową swojego targu rolnego i przeczytaj wymagania dotyczące sprzedawcy. Są targi rolne, które wymagają, aby twoje przetwory domowe i produkty były uprawiane lub produkowane w określony sposób. Musisz zdecydować, co dokładnie będziesz sprzedawać, owoce lub warzywa, wypieki (chleby, babeczki, ciasteczka lub ciasta), sztuka, rzemiosło (świece zapachowe, rzeźby, worki i torby, biżuteria) lub przedmioty do pielęgnacji ciała (balsamy). Niektóre targi lokalne wymagają zaangażowania na cały sezon sprzedaży; niekiedy sezon trwa około sześciu miesięcy. Opłaty za wynajem stoiska różnią się, ale spodziewaj się zapłacić kilkaset złotych za sezon. Niektóre targi lokalne pozwalają na wynajęcie miejsca tygodniowo za kilkadziesiąt złotych. Budki są około 3 na 3 metry; można wybrać swoje miejsce na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Jeśli uważasz, że będziesz potrzebował energii elektrycznej lub wody do swojego stoiska, lepiej zapytaj z dużym wyprzedzeniem.

Targ rolny, to jest biznes

Traktuj swoje stoisko na lokalnym targu rolnym jak biznes, bo to jest biznes.

Będziesz chciał zacząć od małego i rozwijać się, sprzedając przetwory domowe, bardziej zróżnicowane przedmioty w miarę doskonalenia swojego biznesu. Przed rozpoczęciem sezonu musisz spełnić wymagania swojej gminy dotyczące rejestracji firmy.

Jak każdy właściciel, musisz prowadzić dokładną ewidencję przychodów i wydatków, aby być przygotowanym na podatki.

Zadbaj o ubezpieczenie. Na przykład, jeśli ktoś skaleczy się biżuterią, którą sprzedajesz, lub będzie miał problemy żołądkowe po spożyciu Twoich przetworów domowych.

Zadbaj, aby przyjmować płatności kartami debetowymi i kredytowymi. Obecnie wiele firm oferuje mobilne terminale płatnicze. Każdy zakup kartą kredytową klienta będzie kosztować cię, sprzedawca, kilka procent więc wyceń swoje przetwory domowe oraz towary w odpowiedni sposób.

Targ rolny, lokalizacja i transport

Jeśli będziesz sprzedawać wypieki, sprawdź czy muszą być przygotowywane w komercyjnej kuchni; są sprzedawcy, którzy wynajmują w tym celu kuchnię kościelną. Dodatkowo, będziesz chciał zainwestować w solidny stół, który przetrwa, gdy tłumy gromadziły się obok Twojego stoiska, nad twoimi towarami, chętni do ich kupna.

Wielu sprzedawców może również kupić namiot, około 3 x 3 m, rozmiar wielu stoisk targu rolnego, namiot jest dobrą ochroną dla Ciebie przed słońcem i ciepłem i pomaga określić swój obszar. W zależności od tego, co sprzedajesz, możesz potrzebować wagi handlowej do ważenia produktów, a także toreb i etykiet do pakowania. Jeśli będziesz rozdawać darmowe próbki - to świetny sposób, aby skusić potencjalnych klientów - pamiętaj o odpowiednich pojemnikach, a także o pobliskim koszu na śmieci.

Upewnij się, że twój jest wystarczająco duży, aby przewieźć stół, namiot i towary oraz przetwory domowe na sprzedaż.

Targ rolny, bądź przygotowany na niezaplanowane

Przygotuj się dobrze każdego sezonu na targu rolnym i każdego tygodnia, aby zmaksymalizować sprzedaż i zminimalizować stres.

Jeśli będziesz sprzedawać nietrwałe przedmioty, takie jak rzemiosło, użyj miesięcy, kiedy nie ma targu rolnego, aby zbudować swój magazyn produktów, tak abyś miał wystarczająco dużo do sprzedania. Tak, aby Twój udział w targu rolnym był opłacalny finansowo dla Ciebie.

Ponadto, prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy każdego tygodnia na rynku, więc zatrudnij kogoś, np. członka rodziny lub studenta, z wyprzedzeniem. Upewnij się, że posiadasz właściwe opakowania i ceny wszystkich produktów. Zadbaj o właściwa promocję Twojej marki na wszystkich produktach, stoisku oraz przedmiotach. Twoje ceny przetworów domowych muszą być konkurencyjne w stosunku do sprzedawców sprzedających podobne produkty i przedmioty.

W dzień każdego targu rolnego przybywaj wcześnie, otwieraj na czas i ubieraj się odpowiednio. Pamiętaj o kapeluszu, kremie do opalania, rękawiczkach higienicznych, jeśli będziesz miał do czynienia z żywnością, fartuchu, drobnych i gotówce na zmianę oraz markerach i etykietach, jeśli zapomniałeś nakleić etykiety na przetwory domowe.

Sprzedaż przetworów domowych, towarów może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowego dochodu. Możesz zacząć od dzielenia stoiska kilka razy z zaprzyjaźnionym sprzedawcą, aby zobaczyć, czy lubisz to. Następnym razem, gdy odwiedzisz swój targ rolniczy, wyobraź sobie, że jesteś tam właścicielem, a nie klientem i zastanów się, czy sprzedaż na rynku rolniczym może być czymś, co sprawi Ci przyjemność.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!