Sprzedaż własnych dżemów, to ciekawy pomysł na biznes z boku, biznes on-site. To znaczy biznes, który możesz, właściwie powinnaś  rozpocząć wykonując inne obowiązki zawodowe. Produkcja własnych dżemów, to niesamowita przygoda. Ale być może najbardziej niesamowite jest to, że domowej roboty dżemy są 1000% smaczniejsze niż kupowane w sklepie! Ale czy naprawdę można zarobić pieniądze sprzedając domowy dżem?

Sprzedaż własnych dżemów

Zarabianie pieniędzy na sprzedaży domowego dżemu

Przede wszystkim, porozmawiajmy trochę o tym, co jest dżemem. Dlaczego istnieje potencjał, aby zarabiać pieniądze.

Jeśli kiedykolwiek kupiłaś dżem lub galaretkę i rozsmarowałaś ją na toście lub podpłomyku, to już wiesz dokładnie, o czym mówię! Dżem jest zwykle na bazie owoców i jest wykonany do smarowania na chleb, placki, cisto, lub cokolwiek, co lubisz.

Istnieje faktycznie bardzo wiele punktów sprzedaży dla domowej roboty dżemu, ale istnieje również wiele sposobów, aby zarabiać na produkcji własnych dżemów. W tym artykule, będziemy rozmawiać o dżemach własnej produkcji, który jest tworzony w małych partiach. Produkcja własnych dżemów, to fajny pomysł, ponieważ pozwala ci tworzyć małe ilości produktu. To również pozwala ci posiadać małe, domowe zapasy owoców i produktów potrzebnych w procesie.

Ale... zawsze możesz zmienić plan, aby dopasować go do swoich potrzeb. Jeśli skończysz z realizacją większego zamówienie, możesz skończyć z robieniem dużych ilości dżemu! Realizacja zamówień na większe partie jest również tańsze!

Sprzedaż własnych dżemów. Jak zrobić dżem?

Dżem można zrobić z prawie każdego rodzaju owoców. Truskawki, wiśnie, maliny, czarne porzeczki, jeżyny, morele, jabłka, agrest i jagody to tylko kilka z najbardziej popularnych rodzajów owoców używanych do zrobienia dżemu. Możesz również łączyć owoce, aby uzyskać różne rodzaje dżemu i nowych smaków. Istnieją wszelkiego rodzaju niesamowite przepisy online, i sugerowałbym, aby zrobić kilka wyszukiwań, aby znaleźć swoje ulubione.

Ja osobiście naprawdę kochałem ten przepis, który w zasadzie nazywa się dla 400 gram malin, pół filiżanki cukru.

Najpierw umieszczasz składniki w średniej wielkości patelni, aż wszystkie zaczną bulgotać. Następnie zmniejszam temperaturę i mieszam, gdy wszystko się gotuje.

Następnie pozwalam mieszance gotować się tak, aby owoce się rozpadły, mieszając co około 20 minut. Może być konieczne częstsze mieszanie, ponieważ dżem zaczyna gęstnieć.

Gotuję go, aż dżem malinowy osiągnie pożądaną przez Ciebie konsystencję. Następnie przelewam go do gorących, sterylnych słoików. Bardzo ważne jest, aby wysterylizować słoiki przed użyciem, aby były czyste i wolne od bakterii.

Musisz upewnić się, że brzegi słoików są czyste, jak również. Nie powinny mieć żadnego starego jedzenia na nich, ponieważ może to powodować problem z uszczelnieniem. Pokrywkę należy oczyścić wilgotną ściereczką, nałożyć na uszczelkę i dokręcić do momentu wyczucia lekkiego oporu.

Ponieważ zawartość będzie tak gorąca, zaczniesz słyszeć odgłosy wyginania zakrętki, gdy uszczelka się zacieśnia. To jest ponieważ gdy zawartość ochładza się, one wciągają zakrętkę słoika.

Jeśli nie planujesz jeść dżemu od razu lub palujesz sprzedać dżem, będziesz chciała użyć tego kroku, aby uzyskać lepsze uszczelnienie. Polega on na gotowaniu słoików, aby uszczelnienie stało się mocniejsze.

Tak czy inaczej, możesz schłodzić dżem do natychmiastowego użytku, lub możesz go przechowywać w chłodnym, suchym miejscu!

Sprzedaż własnych dżemów. Ile kosztuje zrobienie dżemu w domu?

W zależności od tego, jakiej metody używasz, zrobienie własnego dżemu może kosztować od kilku do kilkunastu złotych. Głównym czynnikiem koszto-twórczym jest cena owoców. Istotne jest, abyś kupowała owoce w szczycie ich sezonu, produkując dżemy na sprzedaż. W ten sposób ograniczysz w istotny sposób koszty produkcji dżemów na sprzedaż. Oczywiście, jeśli masz drzewa owocowe lub krzaczki czarnych porzeczek, które rosną lokalnie, możesz zebrać własne owoce i obniżyć koszty w istotny sposób.

Wekowanie własnego dżemu jest droższe niż kupowanie dżemu w sklepie. Ale jest też wiele korzyści z samodzielnego wekowania.

Domowy dżem nie ma w sobie tak dużo cukru. Jest również wolny od konserwantów i smakuje pysznie! W wielu wypadkach, osoby, które często jedzą domowy dżem, zwykle przestają kupować dżemy w sklepie. Uznając je za niejadalne!

Możesz lub nie możesz zdecydować się na użycie pektyny w swoim dżemie. Pektyna może sprawić, że Twój dżem będzie bardziej przypominał "galaretkę", ale tak naprawdę wpływa tylko na konsystencję. Jeśli odpowiada Ci naturalna konsystencja, powinnaś poradzić sobie nawet bez użycia pektyny.

Możesz sprzedawać domowe dżemy osobom zdrowo odżywiającym się, wykorzystując korzyści zdrowotne i smakowe. Możesz dżemy sprzedawać również na targach rolnych i w lokalnych restauracjach, sklepach. Możesz nawet przyjmować specjalne zamówienia i robić dżem dla swoich klientów regularnie!

Jedną rzeczą do zapamiętania jest to, że większe partie dżemów zazwyczaj kosztują mniej w cenie jednostkowej za słoik. Więc jeśli jesteś zaangażowana w zarabianie pieniędzy na sprzedaży dżemów, większe partie dżemów przyniosą więcej produktu w krótszym czasie z wyższym zyskiem.

Sprzedaż własnych dżemów. Jak dużo pieniędzy można zarobić sprzedając domowej roboty dżem?

Możesz zwykle zarobić kilka złotych za słoik dżemu domowej roboty bez większego problemu!

Przygotuj małe słoiczki z najlepszym Twoim dżemem. Takie, które możesz za darmo rozdać przyszły klientom. Takie, które zawierają ilość dżemu na jedną kanapkę, tak, aby przyszli klienci poznali smak Twoich dżemów.

Umieść swoją etykietę na słoikach, załóż stronę internetową i zacznij rozwijać dżemowy biznes! Doskonalić swój przepis, i uczynić go niemożliwym do skopiowania! Jeśli uda Ci się ułatwić klientom zakup, możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w sprzedaży.

Część powodu popularności domowego dżemu jest fakt, że jest on tak łatwy i wygodny, aby go stworzyć. Jeśli możesz dopasować tę łatwość i wygodę do własnych dżemów, możesz zrobić sporo pieniędzy.

Sprzedaż własnych dżemów. Zarabianie pieniędzy na domowych dżemach

Wszyscy producenci domowych dżemów lubią swoje produkty. Uwielbiają domowe dżemy, a pomysł, aby je robić i zarabiać pieniądze na ich sprzedaży pokazuje, że nie tylko zabawa, ale również opłacalne. Obok Ciebie jest bardzo wiele osób, które chciałyby jeść Twój dżem, zwłaszcza jeśli robisz coś trochę nietradycyjnego. Jeśli masz własne źródła owoców, możesz łatwo uczynić biznes dżemowy jeszcze bardziej opłacalnym dla Ciebie.

A jeśli masz, ogród, lub lubisz gotować dużo, to może to być rzeczywiście łatwy sposób dla Ciebie, aby stworzyć firmę produkującą domowe dżemy i zarobić dodatkowe pieniądze.

Jeśli martwisz się o marketingowej części tego, po prostu pamiętaj, że bycie "zauważonym" jest kluczem. Przynoś próbki na lokalne spotkania networkingowe. Pojawiaj się na lokalnych targach rolnych. Nie obawiaj się, że nie będziesz jedyną osobą, która sprzedaje dżemy własnej produkcji. Rozdawaj próbki dżemów w lokalnych restauracjach oferujących śniadania.

Tak, tworzenie i rozwijanie firmy produkującej dżemy może wymagać dodatkowej pracy i na początku możesz nie widzieć wielu nagród za swoje wysiłki. Ale może również okazać się, że jeśli zrobisz poprawnie, marketing uzyskasz lepsze wyniki sprzedaży dżemów w miarę upływu czasu.

Jedną rzeczą do rozważenia na temat produkcji dżemów jest to, że musisz sprawdzić przepisy dotyczące produkcji produktów spożywczych w domu. Aby sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące sprzedaży produktów, takich jak domowej roboty dżem.

Prawdą jest również, że niekoniecznie możesz się wzbogacić z ta produkcją dżemów. Produkcja dżemów wymaga sporo czasu i wysiłku. Jeśli już spędzasz czas w kuchni, może to nie wymagać wiele dodatkowego czasu. Ale jeśli produkcja domowych dżemów ma być pomysłem na prace i życie biznesowe, sprawdź obliczenia. Oblicz ile musisz sprzedać dżemów, aby zarobić na własne utrzymanie. Może chcesz spojrzeć na swoje potencjalne marże zysku i zobaczyć, czy rzeczywiście będzie warto rozpocząć tą działalność.

Są oczywiście osoby, które zarobią więcej pieniędzy na produkcji dżemów. Dotyczy to osób, które posiadają własne sady, własne owoce. Które mają dostęp do w pełni wyposażonej kuchni. Które mają czas, aby produkować dżemy bez konieczności angażowania dodatkowego czasu.

Jeśli jesteś właścicielką restauracji i masz komercyjną kuchnię, może to być dla Ciebie jeszcze lepsze rozwiązanie!

Sprzedaż własnych dżemów. Czy produkcja dżemów to dobry pomysł na biznes?

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy online. Niektóre są dobre, niektóre nie, ale biznes wiąże się z tworzeniem wartości.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!