Sprzedaż dżemów domowej roboty. Jak założyć biznes z dżemami?

Sprzedaż własnych dżemów domowej produkcji może być ciekawym pomysłem na niezależność. Dżemy i galaretki są takim rodzajem artykułów spożywczych, które są lubiane przez ludzi w każdym wieku. Popyt na dżemy jest również bardzo wysoki w naszym kraju. I każda osoba może rozpocząć ten biznes, ponieważ nie są wymagane żadne specjalne umiejętności.

Możesz zacząć biznes sprzedaży własnych dżemów od małej skali, a później, które mogą być również przekształcone w dużej skali. Oprócz tego, możesz zrobić ten biznes z domu.

Sprzedaż własnych dżemów. Dżem i galaretka i biznes

Proces produkcji dżemów i galaretek jest prawie taki sam. Wymagane są pewne materiały i maszyny do ich wykonania. Ale przede wszystkim musisz wiedzieć, czy biznes ten rośnie czy maleje? Czy ma sens dzisiaj rozpoczynać biznes produkcji dżemów? Musisz być świadoma wzrostu rynku dżemów i galaretek i gdzie te produkty są używane oprócz domów.

Ważne informacje związane z biznesem dżemów i galaretek

Sprzedaż własnych dżemów. Wzrost biznesu

Biznes dżemów i galaretek prosperuje, biznesy przynoszą zyski. Jednocześnie oczekuje się, że biznes dżemów i galaretek będzie dalej wzrastał. Ponieważ dżemy i galaretki są produktami spożywczymi naturalnymi, a obecnie jest tendencja powrotu do natury i naturalnych produktów. Możesz więc rozpocząć ten biznes, ale nie bez obaw i należytej uwagi.

Jakie miejsca są wykorzystywane w dżemach i galaretkach

Zastosowanie dżemów i galaretek nie ogranicza się tylko do domów, a te produkty spożywcze są również używane w hotelach, restauracjach, kawiarniach, piekarniach, lodziarniach. Są one również wykorzystywane w tworzeniu wielu rodzajów przepisów, takich jak ciasta, koktajle lodowe i itp.

Najbardziej znane firmy dżemów i galaretek

Na rynku obecnych jest wiele firm produkujących dżemy i galaretki. Łowicz należąca do koncernu Maspex jest największą firmą. Istotną i rosnącą rolę odgrywają marki własne właściwie każdej, większej sieci handlowej. Wiele rodzajów dżemów jest wykonane przez Łowicz pod marką lokalną sieci sprzedaży. Największą sprzedaż generuje dżem truskawkowy. Jeżeli jadłeś dżemy produkowane przez tą firmę, to wiesz jak są one pyszne i podobają się zarówno dzieciom jak i starszym osobom.

Przed rozpoczęciem sprzedaży własnych dżemów poznaj, czym są dżemy i galaretki oraz jaka jest między nimi różnica. Oprócz tego poznaj ich smaki.

Różnica między dżemem a galaretką

Dżemy i galaretki powstają niemalże w ten sam sposób, mają również bardzo podobny smak. Dżemy są nieco gęstsze od galaretki, a galaretka może być bardziej płynna.

Sprzedaż własnych dżemów. Smaki.

Dżemy i galaretki mają wiele smaków i jeśli chcesz odnieść sukces w tym biznesie, to musisz również produkować dżemy i galaretki o wielu smakach. Istnieje kilkanaście smaków dżemów i galaretek na rynku. Więc jeśli myślisz, że możesz zrobić swój biznes dżemowy tylko produkując jeden smak dżemu i galaretki, to jesteś w błędzie.

Sprzedaż własnych dżemów. Dżemy i galaretki

Każdy może łatwo zrobić dżemy i galaretki w domu, jeśli posiadasz pieniądze na inwestycję to możesz od razu rozpocząć ten biznes na większą skalę. Do produkcji dżemów i galaretek możesz potrzebować pewnych maszyn i materiałów.

Składniki do zrobienia dżemów i galaretek -.

Aby zrobić dżemy i galaretki potrzebujesz wielu rodzajów składników i możesz je łatwo znaleźć.

Sprzedaż własnych dżemów. Owoce

Najważniejszymi składnikami do wykonania każdego rodzaju galaretki i dżemu są owoce. Dżemy i galaretki smakują tylko dzięki owocom. Smak, który chcesz zrobić galaretkę smakową lub dżem. Potrzebne będą do tego aromatyczne owoce. Poza tym zawsze używaj tylko świeżych owoców.

Dżemy z owoców takich jak jagoda, truskawka, wiśnia, malina są sprzedawane na rynku, więc będziesz potrzebował wszystkich tych owoców. Z drugiej strony, jeśli robisz dżemy lub galaretki z mieszanych owoców, będziesz potrzebował innych owoców oprócz tych wymienionych powyżej.

Sprzedaż własnych dżemów. Gdzie kupić owoce

Owoce możesz kupić na każdym targu rolnym w swoim mieście. Poza tym, owoce są również sprzedawane online. Jednocześnie cena owoców nie jest zawsze taka sama i zmienia się istotnie w czasie roku. Dlatego trudno jest określić ich jedną wartość. Istotnym źródłem owoców dla ciebie powinni być sąsiedzi. Ty masz produkować lokalne, domowe dżemy i galaretki, według tradycyjnych receptur. Klienci będą cenić twoje dżemy właśnie za ich lokalność i swojskość.

Sprzedaż własnych dżemów. Pektyna

Z pomocą pektyny w proszku, sok owocowy staje się nieco gęstszy. Jednocześnie w niektórych rodzajach owoców wysokiej jakości pektyna występuje naturalnie. Owoce, w których pektyna występuje naturalnie to gruszka, jabłko, śliwka, agrest oraz pomarańcze i inne owoce cytrusowe.

Z kolei owoce, które mają naturalnie niską zawartość pektyn to wiśnie, winogrona i truskawki. Dlatego robiąc dżemy lub galaretki z owoców, które należą do kategorii o niskiej zawartości pektyny, dodaj nieco więcej pektyny w proszku.

Gdzie kupić pektynę w proszku- Możesz ją kupić w każdym sklepie spożywczym w Twoim mieście. Jeśli nie znajdziesz jej w sklepie spożywczym, to możesz również kupić go online.

Sprzedaż własnych dżemów. Kwas

Kwas jest również używany do tworzenia owoców jak żel. Oprócz tego dżemy i galaretki są również aromatyzowane za pomocą kwasów. Tak jak pektyna znajdują się naturalnie w wielu owocach, tak samo kwas znajduje się naturalnie w wielu owocach. Owoce takie jak borówki, brzoskwinie, gruszki, mają zawartość kwasów. Kiedy robisz dżemy i galaretki z tych owoców, potrzebujesz kwasu cytrynowego.

Sprzedaż własnych dżemów. Cukier

Cukier jest również używany do robienia dżemów i galaretek. Jeśli zamówisz go w większej ilości, otrzymasz lepszą ofertę cenową. Możesz również używać cukier puder, ale jest on zdecydowanie droższy.

Aby zrobić dżemy i galaretki potrzebujesz wiele rodzajów maszyn – rozdrabniasz, mikser, sokowirówka, krajalnica, uszczelniacz, zmywarka, lodówka.

Sprzedaż własnych dżemów. Maszyny

Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż własnych dżemów na dużą skalę, to musisz rozpocząć dużą produkcję dżemów i galaretek. Musisz zainstalować w pełni zautomatyzowaną jednostkę, aby wykonać więcej produktów w krótszym czasie. Twoje całkowite wydatki na założenie zautomatyzowanej jednostki produkcyjnej wyniosą kilkanaście tysięcy złotych.

Sprzedaż własnych dżemów. Proces produkcji dżemu

Najpierw musisz oczyścić owoce za pomocą wody, a następnie obrać je. Po tym, pokroić owoce na małe kawałki za pomocą krajalnicy.

Z pomocą młynka wyciskasz sok z owoców. Potem wlej sok do dużego garnka i dodaj do niego wody. Po dodaniu wody zagotuj owoce.

Kiedy soki zostaną dobrze wymieszane w wodzie, wówczas wsyp do nich odpowiednią ilość cukru i kwasku cytrynowego, pektyny. Po ugotowaniu tej mieszanki przez jakiś czas, trzymaj ją w lodówce. Kiedy ostygnie, wyjmij ją z lodówki i zapakuj za pomocą maszyny.

Proces produkcji galaretki

Proces tworzenia galaretki jest podobny do procesu produkcji dżemu, tylko kiedy robisz galaretkę, musisz dodać trochę więcej pektyny. Tak, aby była nieco gęstsza niż dżem.

Możesz również zrobić galaretkę i dżem w domu

Jeśli nie masz dużo pieniędzy, aby rozpocząć biznes dżem i galaretka, a następnie możesz rozpocząć ten biznes z domu. Możesz zrobić dżemy i galaretki przy użyciu tych samych przedmiotów, które używasz swojej domowej kuchni.

Sprzedaż własnych dżemów. Proces wytwarzania dżemu i galaretki w domu

Najpierw musisz oczyścić owoce i obrać je z pomocą noża. Po obraniu, musisz podgrzać wodę w garnku i do wody dodać sok z obranych owoców.

Taką mieszankę owoców i wody postaw na kuchence na pół godziny do zagotowania i jak się dobrze zagotuje to dodaj do niej cukier, kwas, pektynę.

Jeśli robisz galaretkę to dodaj do tej mieszanki jeszcze trochę pektyny. W tym samym czasie, ostudź ją, a następnie zapakuj.

Jakość dżemu w cenie

Słoik 250 gramów dżemu z mieszanych owoców znanej firmy kosztuje 5 – 7 złotych. To znaczy, że jeśli twoje dżemy i galaretki muszą być droższe, ponieważ są robione z lepszych owoców i domową recepturą.

Wybór klientów

Sprzedaż własnych dżemów, w malej skali, to wystarczysz do tego tylko ty. Z drugiej strony, jeśli biznes produkcji domowych dżemów uruchomisz na średnią skalę, to będziesz potrzebowała zatrudnić 5 do 8 osób. Każda z tych osób potrzebuje pensję. To wyznacza jaką musisz mieć sprzedaż dżemów, aby marża pokryła niezbędne wydatki.

Szkolenia pracowników

Po zatrudnieniu ludzi, musisz nauczyć ich, jak zrobić galaretkę i dżem. Dopiero po dobrym szkoleniu zespołu możesz postawić ich przed zadaniem robienia dżemów i galaretek. Poza tym, przygotowując swój budżet, dodaj również wynagrodzenie wypłacane pracownikom.

Lokalizacja

Jeśli pragniesz rozpocząć biznes produkcji dżemów na średnią lub dużą skalę, to potrzebujesz dużo miejsca. Tak, że możesz łatwo ustawić potrzebne maszyny i urządzenia.

Będziesz potrzebowała oddzielnego pomieszczenia do przechowywania dżemów i galaretek, pokoju do przechowywania materiałów używanych do jego wykonania. Wybierz więc miejsce, gdzie jest dobra przestrzeń.

Rejestracja firmy

Przed zarejestrowaniem firmy musisz pomyśleć o nazwie dla swojej firmy. Będziesz musiała również poświęcić trochę czasu na rejestrację.

Opakowania i pudełka

Jeśli chcesz, aby Twój biznes produkcji dżemów i galaretek odniósł, potrzebujesz własne atrakcyjne opakowania. Opakowania, które przyciąganą nowych klientów.

Biznes dżemów i galaretek jest związany z dziećmi, więc możesz wydrukować kreskówki lub rzeczy, które dzieci lubią w opakowaniach galaretki.

Promowanie sprzedaży własnych dżemów

Bardzo ważna jest również promocja firmy, ponieważ nazwę firmy możesz rozsławić poprzez reklamę. Dlatego też musisz również promować swoją firmę produkującą dżemy i galaretki.

Możesz tanio wypromować swoją firmę w internecie. Możesz wykonać firmowe broszury i dotrzeć do ludzi na targach rolnych. Jednocześnie, gdy Twoja firma będzie dobrze funkcjonować, wtedy możesz również przyjąć bardziej kosztowne sposoby promocji.

Ostrożność

Biznes dżemów i galaretek jest związany z jedzeniem, więc musisz produkować je zachowując zasady BHP i SANEPID  oraz bardzo ostrożnie. Musisz również zadbać o to, aby te posiłki były zdrowe.

Koszty rozpoczęcia biznesu dżemów i galaretek

Jeśli rozpoczniesz biznes dżemów i galaretek w domu, to wydasz nic, ponieważ wykorzystasz urządzenia, które już posiadasz. Skala dżemowego biznesu będzie mała. Rozpoczęcie tego biznesu w małej skali będzie kosztowało kilka tysięcy złotych. Sprzedaż własnych dżemów na dużą skalę, to wydatek dziesiątków tysięcy złotych na początek.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!