Sprzedając domowe przetwory. Jak zarobić sprzedając dżem?

Sprzedaż domowych przetworów, to ciekawy pomysł na biznes na boku. Postanowiłem podzielić się moimi odkryciami! Dżemy są niesamowite. Ale być może niesamowite jest to, że domowej roboty dżem jest 1000% smaczniejszy niż dżem kupiony w sklepie! Ale czy naprawdę można zarobić pieniądze sprzedając przetwory domowe, dżem?

Sprzedając domowe przetwory z zyskiem

Przede wszystkim, porozmawiajmy trochę o tym, co to jest dżem i dlaczego istnieje potencjał do zarabiania pieniędzy.  

Jeżeli kiedykolwiek kupiłeś dżem lub marmoladę i używasz ich tostach lub bułkach, to już wiesz dokładnie, o czym mówię! Dżem jest na bazie owoców i jest wykorzystywany posmarowania nim bułek, pieczywa, naleśników lub dodania do twarogu białego.

Istnieje wiele portali internetowych sprzedaży przetworów domowych, ale istnieje również wiele sposobów, aby mówić o tym. W tym artykule będziemy rozmawiać o domowych przetworach. Produkcji na małą skalę. Dżemie, który jest tworzony w małych partiach. Podoba mi się ten pomysł, ponieważ pozwala rozwijać biznes po godzinach. Jako dodatkowe zajęcie.

Masz czas i możliwości zmienić plan. Zawsze możesz zmienić plan, aby dopasować go do swoich potrzeb. Ponieważ nie potrzebujesz angażować istotnych środków finansowych. Produkcja domowych przetworów nie wymaga dużych inwestycji. Przynajmniej na początku. Jeśli rezygnujesz skończysz się z większą ilością dżemów, które lubisz. Sama jesz od wielu lat. Również Twoja rodzina i znajomi, którzy mogą być pierwszymi klientami Twojego biznesu. Ale pamiętaj, w tym biznesie istnieje ekonomia skali. Doża, istotna korelacja pomiędzy wielkością produkcji, a kosztami pozyskiwania składników.

Jak zrobić dżem?

Dżem może być wykonany z prawie każdego rodzaju owoców. Truskawki, jeżyny, jagody i morele to tylko kilka z najbardziej popularnych rodzajów owoców używanych do jego produkcji. Można również łączyć owoce, aby uzyskać różne rodzaje dżemu. Istnieją wszelkiego rodzaju niesamowite przepisy online, i sugerowałbym, aby zrobić kilka wyszukiwań, aby znaleźć swoje ulubione.

Sam naprawdę kochałem ten przepis, który w zasadzie wzywa do 4 filiżanek posiekanych owoców, cała cytryna i pół filiżanki cukru. Po pierwsze, umieścić składniki na średniej wielkości patelni, aż wszystkie zaczynają bulgotać. Następnie zmniejszamy ogień i mieszaj na wolnym ogniu.

Następnie pozwól mieszance gotować się tak, aby owoce się rozpadły, mieszając co około 20 minut. Może zajść potrzeba częstszego mieszania, ponieważ dżem zaczyna gęstnieć. Istotne jest, abyś miała bardzo dobry garnek z grubym dnem. Grube dno pozwala równomiernie rozprowadzić ciepło po całym dnie garnku. Mniejsze ilości dżemu możesz produkować na patelni.

Gotujesz go do momentu, aż dżem osiągnie pożądaną konsystencję. Następnie przelewasz go do gorących, sterylnych słoików. Bardzo ważne jest, aby wysterylizować słoiki przed ich użyciem, aby były czyste i wolne od bakterii.

Musisz wyczyścić zakrętkę, umieścić ją na uszczelce i dokręcić pokrywę, aż poczujesz opór. Ponieważ zawartość będzie bardzo gorąca, zaczniesz słyszeć odgłosy syczenia jako znak zakręcenia słoika. To dlatego, że jak zawartość słoika się ochłodzi, uszczelnienie słoika zamknie się samo.

Tak czy inaczej, możesz przechowywać dżem w lodówce do natychmiastowego użytku lub możesz przechowywać go w chłodnym, suchym miejscu do sześciu miesięcy!

Koszt przetworów domowych

Ile kosztuje zrobienie dżemu w domu?

W zależności od tego, jakiej metody używasz, to może kosztować około 2 - 4 złote, aby zrobić jedne słoik dżemu w domu o objętości 330 ml. Oczywiście, jeśli masz własne drzewa owocowe, które rosną lokalnie, możesz być w stanie zebrać własne owoce i istotnie obniżyć koszty przetworów domowych.

Możesz również spróbować znaleźć słoiki w bardziej ekonomicznej cenie.

Używając gorącej kąpieli wodnej w procesie produkcji dżemu (jak opisałem w tym artykule), jest tańsze niż przy użyciu mycia ciśnieniowego.

Puszkowanie własnego dżemu jest droższe niż kupowanie dżemu w sklepie. Ale jest też wiele korzyści z puszkowania dżemu samemu.

Domowy dżem nie ma w sobie tyle cukru. Jest również wolny od konserwantów i smakuje wyśmienicie! W rzeczywistości osoby, które często jedzą domowy dżem, zazwyczaj w końcu uznają kupiony w sklepie za niejadalny!

Możesz zdecydować się na użycie pektyny w swoim dżemie lub nie. Pektyna może sprawić, że Twój dżem będzie bardziej przypominał "galaretkę", ale tak naprawdę wpływa tylko na konsystencję. Jeśli odpowiada Ci naturalna konsystencja, dżem powinien być dobry, nawet bez użycia pektyny.

Możesz sprzedawać dżemy domowej roboty osobom zdrowo odżywiającym się, wykorzystując korzyści zdrowotne (to samo dotyczy pieczenia własnych ciasteczek bez cukru). Można je również sprzedawać na targach rolnych, portalach z ogłoszeniami przetworów domowych i w lokalnych restauracjach. Możesz nawet przyjmować specjalne zamówienia i robić dżem dla swoich klientów regularnie!

Jedną rzeczą, o której powinnaś pamiętać, jest to, że większe partie zazwyczaj kończą się mniejszym kosztem za produkty do ich produkcji w tym za owoce, słoik. Jeśli traktujesz sprzedaż przetworów domowych jako sposób zarabiania więcej pieniędzy, większe partie przyniosą większy zysk.

Jak dużo pieniędzy można zarobić sprzedając przetwory domowe, dżem?

Możesz zazwyczaj zarobić 2 - 4 złote za słoik domowej roboty dżemu bez większego problemu!

Możesz promować przetwory domowe, swoje dżemy. Umieść atrakcyjne etykiety na nim, założyć stronę internetową, i zacznij rozwijać biznes! Doskonal swój przepis, uczyń go niepodrabialnym. Zrób z niego Twój, wyjątkowy pyszny smak! Jeśli możesz ułatwić swoim klientom zakup, możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w sprzedaży.

Częściowo powodem popularności portali z ogłoszeniami domowych przetworów jest fakt, że klienci mogą dokonać szybki i w prosty sposób transakcji. Kupno przetworów domowych jest łatwe i wygodne. Jeśli możesz dopasować tę łatwość i wygodę do własnego produktu, może być w stanie zrobić całkiem sporo pieniędzy na domowych przetworach.

Moje osobiste odczucia na temat zarabiania pieniędzy na domowych przetworach i dżemach

Uwielbiam domowej roboty dżem. Pomysł, aby zarabiać na przetworach domowych, to nie tylko zabawa, ale również realny biznes. Znam wielu ludzi, którzy chcieliby jeść dżem wykonany w domu, zwłaszcza jeśli robisz coś trochę nietradycyjne. Jeśli masz swoje własne źródła owoców, możesz łatwo uczynić biznes domowych przetworów dla Ciebie opłacalnym.

A jeśli masz ogród i lubisz gotować dużo, to może to być rzeczywiście bardzo łatwy sposób dla Ciebie, aby zarabiać dodatkowe pieniądze.

Jeśli martwisz się o marketingową część tego, po prostu pamiętaj, że bycie "zauważonym" jest kluczem. Przynieś próbki na lokalne spotkania networkingowe. Wystawiaj się na lokalnym targu rolnym. Dołącz do Izby Handlowej w swoim mieście i rozdawaj prezenty w postaci domowej roboty dżemu! Uczęszczaj do małych grup, klas i mikserów biznesowych, aby Twoja nazwa się upowszechniła. Twórz ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych lokalnej żywności, kupuj lokalnie, przetworów domowych.

Tak, wszystkie działania prosprzedażowe wymagają dodatkowej pracy. Później możesz oczekiwać wiele nagród za swoje wysiłki. Ale może się również okazać, że wszystko robisz dobrze, ale Ci nie idzie. Na tym polega biznes. W takiej sytuacji pracuj dalej, ciężej. Sukces przyjdzie z czasem i Twoim osobistym zaangażowaniem.

Działalność biznesowa wymaga dość dużo czasu i wysiłku, aby zrobić dżem. Jeśli już spędzasz czas w kuchni, może to nie wymagać wiele dodatkowego wysiłku. Ale jeśli jest to działalność przy okazji, które wymagałby, aby poświęcić czas kosztem innych działań, możesz chcieć spojrzeć na swoje potencjalne marże zysku i zobaczyć, czy rzeczywiście byłoby warto.

Istnieją oczywiście ludzie, którzy stanąć, aby zarobić więcej pieniędzy. Dotyczy to ludzi, którzy uprawiają własne owoce, którzy mają dostęp do w pełni wyposażonej kuchni i którzy mają czas, aby poświęcić się na tworzenie domowych przetworów. Tworzyć domowe przetwory bez konieczności rezygnacji z innych przedsięwzięć.

Jeśli jesteś właścicielem restauracji i masz komercyjną kuchnię, może to być jeszcze lepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Możesz nawet połączyć podejście z innymi domowymi przetworami spożywczymi, które dobrze sprzedają się.

Moja ostatnia uwaga o zarabianiu pieniędzy na domowym dżemie

Pozwól przetworom domowym zarabiać trochę dodatkowej gotówki. Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy na sprzedaży online. Niektóre z nich są dobre, niektóre nie, ale wszystko dotyczy zamiany czasu, Twojego czasu na złotówki.

Dodaj ogłoszenie z Twoimi domowymi przetworami na plony pola.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!