Jak produkować przetwory domowe?

Czy lubisz gotować? Czy ciągle pieczesz, ugniatasz, ubijasz, mieszasz, dusisz i pieczesz? Twój dom zawsze pachnie niesamowicie, a sąsiedzi, rodzina i przyjaciele uwielbiają próbować Twoich najnowszych dzieł. I wszyscy ciągle mówią ci, że mógłbyś czerpać zyski z twoich wysiłków.

Jak produkować przetwory domowe? Wstęp

Być może Twoja historia daje Twoim przepisom unikalny smak i aromat. Może odkrywasz na nowo przepisy, które twoja prababcia robiła, ale teraz Ty dodajesz do nich nutkę nowoczesności. Być może odkryłaś niszę i tworzysz przetwory domowe z dietetycznymi

ograniczeniami. Cokolwiek to jest, myślisz teraz o możliwości rozpoczęcia własnego biznesu spożywczego z domu. Zastanawiasz się jak produkować przetwory domowe w domu? Jak rozpocząć sprzedaż własnych dżemów?

Wiele osób kocha myśl o robieniu czegoś, co lubią i zarabianiu na życie z tej działalności. W przypadku biznesu polegającego na tworzeniu przetworów domowych, często ludzie czują, że nie mają żadnego profesjonalnego doświadczenia lub szkolenia, i może być trudno rozpocząć, wiedzieć, od czego zacząć.

Jak produkować przetwory domowe?

Artykuł pokaże Ci, jak zacząć sprzedawać w internecie własne przetwory domowe, domowe jedzenie. Zawiera on praktyczne informacje, które dadzą Ci wiedzę na temat promocji i sprzedaży przetworów domowych.

Dlaczego warto rozpocząć produkować przetwory domowe?

Rozpoczęcie działalności w domu może być zniechęcające, ale istnieje wiele pozytywnych aspektów, aby zacząć działać. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia zawodowego lub doświadczenia w handlu detalicznym lub produkcji. Nie musisz nawet być guru marketingu, ani mieć wykształcenia biznesowego.

Składnikiem numer jeden, który musisz mieć, jest pasja do tego co robisz. Tworzenie przetworów domowych to tylko określone czynności, Twoja pasja to to co Ciebie wyróżnia na tle bardzo, ale to bardzo dużej konkurencji. Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy produkcja przetworów domowych na sprzedaż to właściwe przedsięwzięcie dla Ciebie, zebraliśmy listę kilku powodów, dla których biznes z jedzeniem w domu może być atrakcyjną opcją.

Powody, dla których warto rozpocząć produkcję przetworów domowych w domu

Niskie koszty

Większość ludzi rozwija biznes spożywczy w domu, ponieważ już tam tworzą swoje produkty. Oznacza to, że kiedy chcą rozpocząć swoją działalność, zazwyczaj mają już większość potrzebnego sprzętu i potrzebnej wiedzy.

Rozpoczynając działalność, musisz upewnić się, że masz kapitał na pokrycie początkowych kluczowych wydatków, takich jak składniki, sprzęt, pakowanie, etykietowanie i potencjalnie dystrybucja. Możesz potrzebować pomocy przy prowadzeniu księgowości i rozliczeniach podatkowych, więc miej to na uwadze.

Kreatywne podejście do pracy

To, co produkujesz, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej pasji - możesz robić, co chcesz i sprzedawać to w dowolnym stylu. Upewnij się tylko, że dobrze zbadałaś swoją grupę docelową, aby wiedzieć, że Twoje przetwory domowe zostaną to dobrze przyjęte.

Prosty model biznesowy do naśladowania

W kategoriach biznesowych, koncepcja tworzenia czegoś i sprzedawania tego jest bardzo prosta i prawdopodobnie dlatego założenie firmy produkującej przetwory domowe podoba się tak wielu osobom.

Możliwość stworzenia własnego harmonogramu pracy

Nie ma wątpliwości, że rozpoczęcie działalności gospodarczej od podstaw wymaga ogromnego wysiłku i prawdopodobnie będziesz chciała pracować 7 dni w tygodniu. Ale to będzie twój wybór, nie ma nikogo, kto powie ci, kiedy powinnaś pracować.

Możliwości dywersyfikacji, gdy biznes się rozkręci

Ten biznes może mieć nieograniczony potencjał, w zależności od tego, jaką drogę chcesz obrać. Masz swobodę wyboru własnej ścieżki.

Biznes może być prowadzony z domu

Jest to ogromny plus dla wielu osób. Możliwość pracy w pobliżu innych zobowiązań i brak dodatkowych kosztów, jeśli coś nie wyjdzie, może zmniejszyć presję na Ciebie, aby Twój początkujący biznes szybko odniósł sukces. Może to jednak sprawić, że początki domowego biznesu będą trudne do opanowania, zwłaszcza gdy w całym domu znajdują się pudełka i produkty!

Możesz tworzyć zdrowe produkty z minimalnej ilości składników

Wiele osób zaczyna produkować przetwory domowe w domu, aby zaspokoić swoją potrzebę, czy to do dobrego jedzenia bez konserwantów i składników, których nie możesz wymówić, czy też alergii, która sprawia, że sięgasz po przepisy typu wolne od. Wiedza o tym, co znajduje się w jedzeniu, które spożywasz, jest prawdziwym zmartwieniem konsumentów, więc być może odkryłaś niszę, w której możesz zaspokoić rosnący popyt.

Czego potrzebuję, aby rozpocząć domowy biznes spożywczy?

Istnieją pewne wymogi prawne, które musisz spełnić, zakładając biznes spożywczy w domu. Artykuł krok po kroku pozwoli ci przygotować się do rozpoczęcia działalności.

Tworzenie Biznes Planu i rozwijane menu

Posiadanie biznesplanu jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zastanowić się nad tym, czym chcesz, aby był biznes, dokąd chcesz go doprowadzić i co chcesz dzięki niemu osiągnąć. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć produkować dżem w domu, firmę produkującą dekoracyjne ciasta, czy cokolwiek innego, pomoże Ci to określić cele dla Twojego domowego biznesu spożywczego. Pomoże Ci również ustalić priorytety kolejnych kroków.

Planując swój biznes, weź pod uwagę wiele rzeczy, dlatego poniżej przedstawiamy kluczowe pytania, które pomogą Ci się zastanowić:

Kto jest Twoim rynkiem docelowym przetworów domowych?

Czy masz na myśli niszę rynkową, czy może odkryłaś stary rodzinny przepis, który według ciebie spodobałby się współczesnym konsumentom? Zrozumienie rynku docelowego pomoże Ci ukierunkować Twoją markę. Będzie to miało wpływ na sposób wprowadzania przetworów domowych, produktów na rynek i interakcji z klientami. Na przykład, wraz ze wzrostem liczby osób uczulonych na mleko lub laktozę, być może produkujesz gamę gorących czekolad z wykorzystaniem alternatywnych produktów mlecznych:

 • Kto będzie kupował przetwory domowe?
 • Co jeszcze kupują Twoi klienci?
 • Gdzie można znaleźć klientów na zakupach innych towarów?
 • Czy można wykorzystać media społecznościowe do promocji przetworów domowych?
 • Jak dotrzeć do klientów przetworów domowych?

Czy masz unikalny punkt sprzedaży?

Dlaczego uważasz, że ludzie pokochają Twoje przetwory domowe? Klienci uwielbiają historie z przeszłości - chcą wiedzieć, skąd pochodzi Twoja inspiracja i miłość do przetworów. Pamiętanie o tym będzie widoczne w projekcie Twojego produktu, a to pomoże Ci również w sprzedaży.

Gdzie chcesz sprzedawać swoje domowe wypieki?

Jeśli chcesz sprzedawać swoje przetwory domowe na lokalnych targach, rynkach, poszukaj najlepszych miejsc w pobliżu, pamiętając o swojej grupie docelowej. Na przykład, ciasta i słodkie przysmaki mogą dobrze sprzedawać się na targach rzemiosła, jak również na targach rolnych.

Jak chcesz sprzedawać żywność?

Czy rozważałeś sprzedaż online? PlonyPola.pl, Facebook mogą być świetnymi platformami do sprzedaży Twoich przetworów domowych.

Jak dostarczasz żywność?

Czy będziesz dostarczać przetwory domowe samodzielnie, pocztą lub za pośrednictwem kuriera? Weź pod uwagę czas poświęcony na dostawę, jak również koszty finansowe.

Czy będziesz produkować przetwory domowe na zamówienie?

A może będziesz produkować swoje przetwory domowe w partiach i trzymać część w zapasie? Produkcja na zamówienie może ograniczyć marnotrawstwo produktów o krótkim okresie przydatności. Produkcja w partiach może utrzymać marże zysku na wysokim poziomie, ale będzie wymagała większych początkowych wydatków na składniki oraz ewentualne pakowanie i przechowywanie.

Skąd będziesz wiedzieć, czy Twoje przetwory domowe są lubiane?

Potencjalni testerzy przetworów domowych są wszędzie, możesz wykorzystać swoich przyjaciół i sąsiadów do uzyskania wstępnych informacji zwrotnych, ale prawdziwym testem jest to, jak podoba się on płacącym klientom. Zwróć się do kilku lokalnych kawiarni, delikatesów lub sklepów, aby sprawdzić, czy przyjęliby jakieś przetwory domowe w zamian za opinie.

Jaki kapitał początkowy potrzebujesz?

Na przykład, rozpoczynając pieczenie ciasteczek na prezent takich jak nanuna.pl, możesz potrzebować kupić robot kuchenny. Jeśli będziesz musiał poprosić o pożyczkę, posiadanie dobrego biznesplanu zwiększy Twoje szanse na jej zatwierdzenie.

Pamiętaj: Graj do swoich mocnych stron. Jeśli masz oko do szczegółów i cierpliwość do tworzenia skomplikowanych projektów tortów, skup się na rynkach niszowych, takich jak torty weselne. Nawet jeśli masz lepsze kontakty na innych rynkach, możesz badać wybrany przez siebie rynek, rozwijać swoją wiedzę i nawiązywać nowe kontakty.

Kiedy już napiszesz swój biznesplan, jesteś gotowy, aby przejść do następnego kroku!

Rejestracja Domowego Biznesu Spożywczego i założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Sprawdź aktualne przepisy dotyczące produkcji w domu przetworów w Sanepidzie w zakresie .

 • Przechowywanie lub przenoszenie żywności.
 • Sprzedaż przetworów domowych.
 • Przygotowywanie żywności.
 • Dystrybucję żywności.
 • Gotowanie żywności.

Sprawdź wymagania Sanepidu dotyczące lokalu, w którym zamierzasz prowadzić działalność. Sprawdź, czy musisz zarejestrować każdy lokal, w którym prowadzisz działalność związaną z żywnością, taki jak Twój dom, samochód, którym przewozisz żywność oraz lokale tymczasowe (tj. stragany z żywnością).

Jeśli wyrabiasz, przygotowujesz lub obrabiasz żywność pochodzącą od zwierząt, na przykład mięso lub produkty mleczne, inną niż przeznaczoną do bezpośredniej sprzedaży konsumentom, Twój lokal może wymagać zatwierdzenia zanim będziesz mógł podjąć działalność.

Przykładem tego może być robienie placków z mięsem i sprzedawanie ich do restauracji, która następnie sprzedaje je konsumentom. Jeśli uważasz, że może to dotyczyć Twojej działalności, możesz sprawdzić sekcję na stronie www Sanepidu.

Rozpoczynając biznes w domu, sprawdź, czy potrzebujesz pozwolenie od dostawcy kredytu hipotecznego lub właściciela domu. Pamiętaj o sprawdzeniu polisy ubezpieczeniowej domu, ponieważ możesz potrzebować  wykupić osobną polisę na potrzeby działalności gospodarczej.

Sprawdź, czy musisz zarejestrować się jako płatnik VAT.

Większość żywności i napojów z firm cateringowych oraz usług na wynos jest opodatkowana stawką VAT, są wyjątki. Aby dowiedzieć się więcej o tym, na które produkty należy naliczyć podatek VAT, sprawdź ustawę o podatku VAT.

 • Sprawdź, co Ci grozi jeśli prowadzisz biznes spożywczy bez rejestracji.
 • Przygotowanie lokalu gastronomicznego do zatwierdzenia.

Jest kilka elementów, które musisz zrobić, aby upewnić się, że Twój dom jest odpowiedni do celu. Są to:

 • Przygotowanie się do wizyty SANEPID.
 • Ukończenie wymaganego prawem szkolenia z zakresu higieny żywności.
 • Zrozumienie i wdrożenie wymogów należytej staranności i HACCP.
 • Zrozumienie przepisów dotyczących alergenów pokarmowych i etykietowania żywności oraz wdrożenie ich w razie potrzeby.
 • Ocena środowiska pracy.

Kiedy doświadczysz wizytę przedstawicieli SANEPID, inspektorzy nadadzą Twojej firmie ocenę higieny żywności. Prawdopodobnie rozpoznasz dokument przez nich dostarczony, ponieważ każdy lokal spożywczy ją posiada, od lokalnej kawiarni po Twój ulubiony sklep mięsny.

Podczas sprawdzania Twojego domu pod kątem zatwierdzenia i wydania oceny, inspektorzy SANEPID ocenią trzy obszary Twojego domowego biznesu:

 • Higieniczne obchodzenie się z żywnością - Sprawdzanie bezpiecznego przygotowania, produkcji i przechowywania żywności. Przyjrzą się również czy i jak schładzasz i / lub odgrzewasz swoje produkty.
 • Fizyczny stan lokalu i urządzeń - czy Twój dom jest odpowiedni dla Twoich potrzeb, czy masz wysoki standard czystości, odpowiednią wentylację oraz czy zastosowano środki ochrony przed szkodnikami.
 • Zarządzanie bezpieczeństwem żywności - Dowody na to, że poważnie traktujesz środki ostrożności związane z bezpieczeństwem żywności, takie jak posiadanie systemu HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli) i przestrzeganie tych procedur.

Aby upewnić się, że spełniasz wymagania w tych obszarach, każda osoba pracująca z żywnością w twoim przedsiębiorstwie będzie musiała przejść szkolenie i otrzymać książeczkę SANEPID.

Zachowanie należytej staranności w zakresie bezpieczeństwa żywności oznacza możliwość udowodnienia, że firma zrobiła wszystko, co było możliwe, aby zapobiec naruszeniom bezpieczeństwa żywności.

Każda paczkowana żywność musi być oznakowana i istnieją obowiązkowe informacje, które musisz umieścić na etykietach. Żywność niepaczkowana nie wymaga etykiet, ale firmy muszą być w stanie zapewnić klientom informacje o alergenach i nietolerancji.

Musisz upewnić się, że Twoja kuchnia jest bezpieczna dla Ciebie do pracy. Jako zarejestrowana firma, musisz spełnić pewne wymagania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Wszystkie firmy są prawnie zobowiązane do wdrożenia i utrzymywania wystarczających środków bezpieczeństwa przeciwpożarowego, dlatego musisz przeprowadzić ocenę ryzyka pożarowego. Musisz również rozważyć sposoby udzielania pierwszej pomocy, ponieważ przepisy wymagają od wszystkich pracodawców zapewnienia odpowiedniego i właściwego sprzętu do udzielania pierwszej pomocy.

Przygotowanie i wiedza na temat higieny żywności, systemów bezpieczeństwa, alergenów i etykietowania to najlepszy sposób na zapewnienie zgodności z prawem Twojego domowego biznesu spożywczego. Pokazuje to, że posiadasz odpowiednią wiedzę, a Twoi klienci mogą mieć zaufanie do Twoich przetworów domowych, Twoich produktów.

Jak promować przetwory domowe?

Media społecznościowe to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na rozpowszechnienie swojej marki, a co najlepsze, są one darmowe! Może nie do końca, ponieważ angażują mnóstwo Twojego czasu. Użyj narzędzi mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, aby promować przetwory domowe. Robiąc zdjęcia swoich kreacji i stając się osobowością, którą ludzie śledzą, sprawisz, że zainwestują się Twoimi przetworami domowymi. Utwórz konta na każdym z mediów społecznościowych, gdzie znajdują się Twoi klienci.

Idź i przedstaw się lokalnym firmom, które mogą być zainteresowane Twoim produktem. Bądź przygotowany z przykładowymi zapasami i znaj swój biznesplan. Jeśli są chętni, mogą zapytać cię o ceny, więc sprawdź ofertę konkurencji i ustal własną cenę. Pomyśl także o swojej zdolności do regularnego dostarczania przetworów domowych i postaraj się nie angażować zbytnio.

Wypróbuj różne podejścia i sprawdź, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy. Bez względu na to, jaki sposób wybierzesz, pamiętaj, że klienci kupują zarówno Ciebie, jak i Twoje przetwory domowe. Twoja obsługa klienta będzie tym, co sprawia, że klienci wracają do Ciebie kolejny raz. Doceniaj każdą sprzedaż przetworów domowych online. Świadomość, że zakupy klientów są cenione będzie generować pozytywne doświadczenia i szczęśliwe wspomnienia dla każdego klienta, który kupuje Twoje rzemieślnicze produkty.

Rozpoczęcie działalności w branży spożywczej może być skomplikowanym i zniechęcającym procesem. Jest wiele do rozważenia i zrobienia, zanim jeszcze zaczniesz produkować craftową żywność w domu.

Założenie biznesu spożywczego może zająć lata i prawdopodobnie będzie się on rozwijał naturalnie z biegiem czasu. Możliwe, że Twój produkt będzie ewoluował w miarę doskonalenia własnych umiejętności i otrzymywania informacji zwrotnych od klientów. Nie bój się prób i błędów, jeśli chodzi o markę, opakowanie i marketing; wiele znanych produktów przeszło przez lata transformacje marketingowe.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!