Dżeming i słoiking. Czy ten biznes jest dla Ciebie?

Każdy, kto lubi dżeming i słoikowanie może czerpać przyjemność z prowadzenia biznesu dżemingowego, produkcji przetworów domowych na sprzedaż. Dżemy, marmolady i galaretki są często pakowane w słoikach, a wiele małych firm produkujących dżemy robi to ręcznie.

Przydatne są również dobre umiejętności pracy z ludźmi. Umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi może oczywiście pomóc Tobie w rozwijaniu relacji z klientami indywidualnymi i nabywcami hurtowymi. Może to również pomóc w nawiązaniu relacji z lokalnymi rolnikami, co może prowadzić do unikalnych możliwości zakupu lokalnych produktów. W myśl idei kupuj lokalnie.

Co się dzieje w ciągu typowego dnia w firmie dżemingowej?

Aby zmaksymalizować wydajność, większość dżemiarzy, właścicieli firm dżemowych spędzają dni koncentrując się na różnych zadaniach. Na przykład, właściciel firmy może:

  • Szukać, nawiązywać współpracę z dostawcami słoików, nalepek, pół-produktów do produkcji przetworów domowych.
  • Pozyskiwać wiedzę, czytać artykuły o nowych rodzajach dżemów, technologiach.
  • Aktualizować ogłoszenia na portalu z ogłoszeniami produktów domowych.
  • Tworzyć teksty na stronę internetową, promujące dżemy, ideę dżemingu.
  • Promować swój biznes i zajmować się zadaniami administracyjnymi.
  • Uczestniczyć w spotkaniach biznesowych dżemiarzy.
  • Rozmawiać przez telefon z dostawcami i klientami.
  • Sprzedawać dżemy i galaretki na targu rolniczym.
  • Produkować dżemy, marmolady, galaretki.
  • Pakować dżemy dla klientów.

Potencjał rynku domowych przetworów

Wiele firm produkujących domowe przetwory zaczynało się jako małe, jednoosobowe firmy. Właścicielki firm produkujących dżemy, galaretki zaczynało w swoich własnych kuchniach. Właściciele firm początkowo sprzedawali tylko poprzez mówienie rodzinie i znajomym, tworzenie ogłoszeń na stronach ogłoszeniowych przetworów domowych, plonów pola, domowych produktów. Częstym miejscem sprzedaży są lokalne targi rolne, w wielu miastach prowadzone akcje kupuj lokalnie. We wszystkich tych miejscach klienci obdarzają Ciebie dużym zaufaniem. Kupują, nie mając możliwości spróbowania Twoich domowych przetworów.

W miarę rozwoju firmy, możesz kupić stoisko na lokalnym rynku rolnym lub otworzyć punkt sprzedaży detalicznej. Większość firm nie otwiera wielu lokalizacji. Zamiast tego, rozwijają się poza jedną lokalizację, pozyskując coraz więcej klientów hurtowych. Obecnie głównym kanałem sprzedaży, dal wielu firm jedynym, jest sprzedaż online. Posiadanie strony www, sklepu www, strony na Facebook, publikacja ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych z ogłoszeniami domowych przetworów

Uwaga: Rozpoczynając biznes z dżemem w domu, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących produkcji żywności na sprzedaż.

Znajdź mentora biznesowego

Jednym z największych zasobów, jakimi może dysponować przedsiębiorca, jest wysokiej jakości mentor. Kiedy zaczynasz planować swój biznes, skontaktuj się z bezpłatnym doradcą biznesowym w pobliżu, aby uzyskać potrzebną pomoc. Posiadanie sieci wsparcia, do której można się zwrócić w trudnych czasach, jest głównym czynnikiem sukcesu dla nowych właścicieli firm.

Materiały pomocne dla kobiet w biznesie

Istnieje wiele zasobów przeznaczonych specjalnie dla kobiet przedsiębiorców. Znajdź niezbędne i przydatne informacje, które pomogą Ci odnieść sukces zawodowy i osobisty:

Jakie są pewne wskazówki dotyczące rozpoczęcia działalności związanej z dżemingiem?

Opracowując przepisy na dżemy, galaretki i konfitury, właściciele firm powinni wymyślać unikalne i złożone smaki. Z doświadczenia wielu dżemiarzy wynika, że sprzedają się one znacznie lepiej niż tradycyjne smaki. Sam się zastanów, ile razy możesz jeść dżem truskawkowy, malinowy, jagodowy. Jak bardzo jesteś otwarty na wypróbowanie dżemu z imbirem, skórką pomarańczową, wanilią lub chili. Na przykład dżem brzoskwiniowy, który prawie w ogóle się nie sprzedaje. Zmień swój przepis i dodaj do niego alkohol i wanilię. Powstanie w ten sposób dżem może być Twoim bestsellerem.

Jak i kiedy stworzyć zespół?

Wiele firm produkujących dżem zaczyna się od jedno- lub dwuosobowej działalności, a niektórzy właściciele firm nigdy nie zatrudniają pracowników. Ci, którzy to robią, zazwyczaj zatrudniają pracowników, gdy praca staje się dla nich zbyt obciążająca czasowo, aby mogli sobie z nią poradzić sami. W tym momencie przychody firmy mogą zazwyczaj pokryć wynagrodzenie pracownika.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!