Prosto z pola. Dlaczego warto kupować lokalnie?

Kupuj prosto z pola. Zatrzymaj swoje pieniądze tam, gdzie mieszka Twoje serce, wspieraj gospodarkę przyjaciół i sąsiadów oraz buduj społeczność, która rozwija się, myśląc przede wszystkim lokalnie.

Niewielkie, lokalne firmy tworzą społeczności, które są bardziej zamożne, połączone i ogólnie lepiej sytuowane w szerokim zakresie wskaźników. Kiedy kupujemy prosto z pola w niezależnych, lokalnych firmach, a nie w krajowych sieciach, znacznie większa część naszych pieniędzy wraca do lokalnej gospodarki - aby dokonać zakupów w firmach naszych przyjaciół, wspierać lokalne firmy, pomóc naszym sąsiadom w potrzebie i wesprzeć nasze lokalne gospodarstwa rolne - co ostatecznie wzmacnia podstawy całej naszej społeczności.

Mieszkańcy obszarów, w których działa więcej lokalnych firm, przejeżdżają mniej kilometrów samochodem.

Lokalne firmy dokonują więcej lokalnych zakupów - co wymaga mniej transportu - i zakładają sklepy w centrach miast, co oznacza mniejszy rozrost, zatłoczenie, utratę siedlisk i zanieczyszczenie środowiska.

Kupuj prosto z pola, zachowaj wyjątkowość lokalnej społeczności

Jedyne w swoim rodzaju biznesy są integralną częścią odrębnego charakteru miejsca. To właśnie one odróżniają wyjątkowość społeczności od sieci sklepów, które wyglądają tak samo wszędzie indziej.

Małe firmy przekazują więcej na jednego pracownika na lokalne cele charytatywne niż sieciowa, ogólnokrajowa konkurencja.

Lokalne firmy przekazują więcej na lokalne organizacje pozarządowe, wydarzenia i zespoły w przeliczeniu na złotówki ze sprzedaży w porównaniu z sieciami krajowymi.

Kupuj prosto z pola, twórz lokalne miejsca pracy

Większość miejsc pracy w Polsce jest tworzonych przez małe i firmy lokalne. Małe lokalne firmy są największym pracodawcą w kraju, a w naszej społeczności zapewniają najwięcej miejsc pracy dla mieszkańców. Zachęcajmy do zakładania kolejnych firm!

Kupuj prosto z pola, otrzymasz lepszej jakości usługi

Lokalne firmy często zatrudniają ludzi, którzy lepiej rozumieją produkty, które sprzedają, i poświęcają więcej czasu na poznanie swoich klientów, klientów i patronów. Lokalni pracodawcy znają lokalnych klientów.

Kupuj prosto z pola, inwestuj w lokalna społeczność

Na każde 100 złotych wydane w lokalnym biznesie, 68 złotych wraca do obiegu i pozostaje w naszej lokalnej gospodarce. Tylko 43 złotówki pozostają w naszej społeczności, gdy są wydawane w firmach ogólnopolskich.

Lokalne firmy są własnością Twoich przyjaciół i sąsiadów, którzy mieszkają w tej społeczności, są mniej skłonni do wyjazdu i bardziej zaangażowani w przyszłość naszej społeczności - tak jak Ty.

Kupuj prosto z pola, oferuje Tobie większe możliwości wyboru

Małe firmy, które wybierają produkty nie na podstawie krajowy plan sprzedaży, ale o własne interesy i potrzeby lokalnych klientów, gwarantują znacznie szerszy wybór produktów i ich ceny.

Kupuj prosto z pola, otrzymasz lepsze usługi od lokalnego samorządu

Lokalne firmy oznaczają silniejszą bazę podatkową i lepsze wykorzystanie usług publicznych w porównaniu ze sklepami krajowymi. Przekłada się to na lepsze szkoły, dodatkowe zajęcia w szkołach, transport i usługi dla Ciebie i Twojej rodziny.

Kupuj prosto z pola, pozwalają bogacić się lokalnej społeczności

Przedsiębiorcy i wykwalifikowani pracownicy są bardziej skłonni do inwestowania i osiedlania się w społecznościach, które promują swoje jedyne w swoim rodzaju firmy i charakterystyczny charakter. Oznacza to również lepsze wykorzystanie przestrzeni gminnej i miejskiej.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!