Kupuj lokalnie, korzyści płynące z zamawiana bezpośrednio od producentów

Kupuj lokalnie to projekt, który realizuje portal Plony Pola. Jedzenie owoców i warzyw jest bardzo korzystne dla zdrowia. Istotną częścią jedzenia owoców i warzyw jest upewnienie się, że są one świeże, a jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie tego jest spożywanie produktów uprawianych lokalnie. Poza korzyściami zdrowotnymi, jedzenie produktów lokalnych jest również korzystne dla społeczności lokalnej.

Poniżej przedstawiamy kilka punktów płynących z jedzenia lokalnych warzyw i owoców:

Kupuj lokalnie, ponieważ lokalna żywność jest świeższa (i lepiej smakuje!)

Lokalnie uprawiane produkty są o wiele świeższe niż te, które zostały przywiezione z daleka. Świeższe produkty oznaczają, że są bardziej aromatyczne i odżywcze niż produkty z innych krajów i kontynentów.

Kupuj lokalnie, ponieważ warzywa i owoce dojrzewają w polu a nie w gazie

Drobni rolnicy i sadownicy pozwalają swoim owocom i warzywom dojrzewać w pełni na polu. Bez konieczności stosowania środków chemicznych lub gazu, aby przyspieszyć ten proces. Jedzenie produktów w szczycie sezonu oznacza, że cieszysz się tymi produktami, gdy są one najbardziej dostępne, co z kolei sprawia, że są one bardziej przystępne cenowo.

Kupuj lokalnie, ponieważ lokalne warzywa i owoce pomagają zachować tereny rolnicze i zielone

Kupowanie lokalnie uprawianych warzyw i owoców pomaga w utrzymaniu i ochronie terenów zielonych i pól uprawnych w Twojej lokalnej społeczności.

Kupuj lokalnie, ponieważ lokalne warzywa i owoce pomagają zwiększają bezpieczeństwo żywności

Im mniej procesów zachodzi pomiędzy źródłem pochodzenia warzyw i owoców a Twoim talerzem, tym mniejsze są szanse na zanieczyszczenie. Na przykład, jeśli wystąpi duża epidemia bakterii e.coli w sałacie uprawianej w innym kraju, ale sałata w twojej kuchni pochodzi z lokalnego gospodarstwa w mazowieckim, wiesz, że twoje produkty są bezpieczne do spożycia.

Kupuj lokalnie, ponieważ lokalne warzywa i owoce pomagają stymulują różnorodność

Rolnicy, którzy uczestniczą w lokalnych rynkach i zaopatrują lokalne restauracje, otrzymują zapytania o dostawy większej liczby rodzajów owoców i warzyw. Większa różnorodność oznacza, że zamiast po prostu mieć "pomidory", możesz wybierać spośród wielu rodzajów pomidorów, takich jak: pomidory malinowy olbrzym, pomidory bawole serce i pomidory włoskie, pomidory krakus, pomidory jawor.

Kupuj lokalnie, ponieważ lokalne warzywa i owoce pomagają wspierają lokalną gospodarkę Twojej społeczności

Kupowanie produktów od lokalnych rolników sprawia, że Twoje pieniądze pozostają blisko domu. To działa na rzecz budowania gospodarki w Twojej społeczności, a nie w korporacji w innym kraju. Ponieważ produkty przechodzą przez mniejszą liczbę pośredników i rąk, więcej wydanych pieniędzy wraca do tych, którzy je uprawiali.

Kupuj lokalnie, ponieważ lokalne warzywa i owoce pomagają budować poczucie wspólnoty

Kupowanie lokalnie uprawianych produktów i wiedza o tym, skąd pochodzi żywność, jednoczy cię z tymi, którzy ją uprawiają. Zamiast utrzymywać relacje z korporacyjnym supermarketem, rozwijasz bliższe relacje z wieloma producentami żywności. Rozwijanie tych osobistych relacji z rolnikami, sadownikami, rzemieślniczymi producentami żywności na lokalnych rynkach rolnych może być dla Ciebie korzystne.

Mogą oni osobiście dać Ci znać, kiedy Twoja ulubiona odmiana fasoli będzie dostępna lub kiedy truskawki, które uwielbiasz, będą w sprzedaży.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!