Kupuj lokalnie. Akcje i działania samorządów.

Kupuj lokalnie to akcja wielu lokalnych stowarzyszeń, związków, spółdzielni mieszkaniowych, ruchów obywatelskich  oraz samorządów, Celem akcji kupuj lokalnie nie tylko od święta jest promowanie lokalnych firm, sklepów, kawiarni  i w ogóle biznesów. Idea powstała wcześniej, ale szczególnej aktywności nabrała w grudniu 2020 w okresie przed Świąt Bożego Narodzenia. Było to związane z trwającą pandemią, lockdownem oraz bardzo trudną, niekiedy dramatyczną sytuacją lokalnych przedsiębiorców.

 • Kupuj lokalnie. Wspiera Stargard
 • Kupuj lokalnie. Wspiera fryderykfestiwal.pl
 • Kupuj lokalnie. Wspiera prowly.com
 • Kupuj lokalnie. Wspiera livemorepomerania.com
 • Kupuj lokalnie. Wspiera VISA
 • Kupuj lokalnie. Wspiera Dzierżoniów

Akcja Wspieraj w kryzysie!

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego uruchomiła akcję #wspierajwkryzysie / kupuj lokalnie. Akcja ma na celu zachęcenie klientów do kupowania lokalnych produktów i usług.

Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!

Kampania Działaj lojalnie: kupuj lokalnie! została wymyślona w 2016 roku. Kampanię "Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!" organizuje Związek Miast Polskich wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych. Kampania pod hasztagiem #MiastazPrzedsiębiorcami została uruchomiona 21.06 w dniu przedsiębiorcy. Celem kampanii jest promocja lokalnej przedsiębiorczości. Wsparcie rozwoju małych firm.

Kampanię Działaj lojalnie: kupuj lokalnie! wspierają między innymi miasta: Poznań, Jelenia Góra, Siemiatycze, Piotrków Trybunalski, Krosno, Gliwice, Kielce, Ełk, Szamotuły, Katowice, Krosno, Bytom, Wrocław i wiele innych.

Kupuj lokalnie nie tylko od święta

Akcja „Kupuj lokalnie nie tylko od święta” rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Była zainicjowana przez radną Dzielnicy Ursynów. Poniżej prezentujemy kilka wybranych akcji, inicjatyw i działań, które promują lokalnych przedsiębiorców i biznesy:

Kupuj lokalnie, nie tylko od święta. Tak można pomóc ursynowskim przedsiębiorcom! Urząd Dzielnicy Ursynów. Akcja na portalu haloursynow.pl

 • Kupuj lokalnie nie tylko od Święta. Artykuł na portalu polskatimes.pl.
 • Kupuj lokalnie, nie tylko na święta. Spółdzielnia Mieszkaniowa SM “Na Skraju”
 • Kupuj lokalnie, nie tylko na święta. Wspiera gs24.pl
 • Kupuj lokalnie na święta, wspieraj firmy z Pomorza Zachodniego. Akcję wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
 • Kupuj lokalnie, nie tylko na święta. Wspiera echodnia.eu
 • Kupuj lokalnie, nie tylko na święta. Wspiera ekoszalin.pl
 • Kupuj lokalnie, nie tylko na święta. Wspiera Nowa Trybuna Opolska nto.pl

 

Kupuj lokalnie, dlaczego nadal warto to robić?

Kupuj lokalnie warzywa i owoce od rolnika i sadownika. Jeszcze nie tak dawno temu wszystkie nasze interesy szły w kierunku wspierania lokalnych biznesów. Życie w erze korporacyjnych gigantów detalicznych i sieci dyskontów sprawiło, że zapomnieliśmy o rozkoszy chodzenia do sklepu za rogiem, aby odebrać nasze artykuły spożywcze z sprzedawcy, którego znasz. Obecnie mało kto z nas zna właścicieli firm, które wspieramy i brakuje nam poczucia wspólnoty, które kiedyś przenikało nasze codzienne życie.

Podczas gdy temu towarzyszy niezaprzeczalny dreszczyk emocji związany z przeglądaniem i wybieraniem świeżych warzyw i owoców, bułek i jogurtów. Kupowaniem produktów za jednym dotknięciem palca, zachęcamy do pamiętania, że istnieje wiele wielopokoleniowych lokalnych firm, które starają się przetrwać i zaoferować swoim konsumentom doskonałą obsługę za tę samą cenę lub mniej. i cała reszta mają wystarczająco dużo pieniędzy. Co by to znaczyło móc wygodnie robić zakupy, jednocześnie wspierając lokalne firmy?

Choć małe firmy nie zawsze mają to, czego potrzebujesz, lub nie są w stanie dostarczyć tego tak tanio jak wielkie korporacje, każdy wydana złotówka trafia bezpośrednio do Twojej społeczności. Twojego sąsiada, bliższego lub dalszego. Zamiast wspierać akcjonariuszy i wielkie korporacje, zachęcamy Cię do wspierania swoich sąsiadów i lokalnej społeczności. Zakupy lokalne to naprawdę sposób, aby coś zmienić. Oto jak.

Kilka powodów, dla których warto wspierać lokalne firmy, by kupować lokalnie

Powody, dla których warto wspierać lokalny biznes

Kupuj lokalnie. Pomagaj swoim sąsiadom.

Lokalne biznesy są ucieleśnieniem marzeń i ambicji Twoich sąsiadów i członków społeczności. Wspierając lokalne firmy, wspierasz marzenia ludzi, którzy są integralną częścią Twojej społeczności. Prawdopodobnie znasz właścicieli lokalnych firm od najmłodszych lat i dorastałeś, widząc, jak ich biznesy rozwijają się, rosną. Wspierają wysiłki lokalnej społeczności lokalne dziecięce drużyny sportowe. Dlaczego więc nie zrobić różnicy? Zainwestuj w właścicieli sklepów, którzy zainwestowali w Twoją społeczność poprzez działalność charytatywną, hojność i budowanie głębokich osobistych więzi z każdym, komu służą. Twój lokalny sklep sieciowy nigdy nie pozna Twojego imienia, ale ci właściciele sklepów już tak.

Kupuj lokalnie. Doświadcz prawdziwie doskonałej obsługi klienta.

Nie masz teraz wystarczająco dużo drobnych? Nie przejmuj się tym. Kiedy ostatni raz słyszałeś to podczas zakupów? Założymy się, że nie ostatnio, chyba że robiłeś zakupy lokalnie.

To właśnie takie małe gesty przywracają człowieczeństwo w naszym codziennym życiu i w naszych społecznościach. Wspierając lokalne firmy, masz większe szanse na otrzymanie doskonałej obsługi klienta. Kiedy osobiście znasz ludzi, z którymi masz do czynienia, a oni znają Ciebie, całe doświadczenie jest przyjemne. A jeśli kiedykolwiek będziesz niezadowolony z czegokolwiek, możesz być pewien, że Twoja uwaga zostanie potraktowana poważnie. To jest właśnie piękno życia i robienia zakupów lokalnie na miejscu, w bliskiej społeczności. Jesteś traktowany poważnie i traktowany jak człowiek.

Kupuj lokalnie. To też okazje.

Podczas gdy lokalny biznes może nie mieć nieograniczonego wyboru, oni też często cenią sobie lokalne okazje i traktują priorytetowo lokalne marki. A dzięki promowaniu lokalnych warzyw i owoców, innych produktów, często natkniesz się na lokalne okazje, których krajowe marki nie są w stanie przebić lub nigdy by nie zaoferowały. Pomóż wzmocnić i wesprzeć lokalny ekosystem biznesowy, a także korzystaj z okazji, które wiążą się z lojalnością wobec lokalnych firm. Wspieranie lokalnych biznesów.

Kupuj lokalnie. Daj swoim lokalnym przedsiębiorcom koło ratunkowe w trudnych czasach

Trudne czasy, jak kryzys, czy pandemia w 2020 i 2021 roku zdziesiątkowała małe firmy, podczas gdy wielkie korporacje i sieci handlowe stały się bogatsze. Kupując lokalnie, pomagasz bohaterom z rodzinnego miasta, gminy wspierać ich rodziny. Duże sieci są tutaj, aby zarabiać, ale mniejsze sklepy nie mają takich ochronnych parasoli bezpieczeństwa. Jeśli cieszysz się, że twoja społeczność to coś więcej niż sklepy wielkopowierzchniowe, pozwól, aby ta wdzięczność pokazała, że wspierasz swoje lokalne firmy.

Kupuj lokalnie. Wspieraj ludzkie pasje i ducha przedsiębiorczości

Lokalne firmy stanowią ogromną część gospodarki, większość wszystkich firm w Polsce to mikro i małe przedsiębiorstwa. Głosuj swoim portfelem, odsuń się od korporacyjnej narracji, że przetrwają tylko najsilniejsi, a zamiast tego zachęć zwykłych, lokalnych ludzi do wiary w siłę swoich marzeń. A kiedy wspierasz lokalny biznes, zachęcasz aspirujących przedsiębiorców, aby poszli na całość i otworzyli swój wymarzony biznes. A im więcej udanych marzeń w Twojej społeczności, tym silniejsze i bardziej interesujące będzie Twoja środowisko biznesowe. Wspieraj lokalne sklepy.

Kupuj lokalnie. Wykorzystaj swoje złotówki dla maksymalnego wpływu.

W przeciwieństwie do korporacji, lokalne firmy przekazują większość swoich dochodów innym pobliskim firmom i dostawcom. Więc kiedy robisz zakupy w lokalnym sklepie, twoje złotówki krążą w Twojej lokalnej społeczności. Wydaj swoje pieniądze w miejscu, które ma dla Ciebie największe znaczenie i pozwól, aby Twój zakup zrobił największą różnicę, złotówka za złotówkę.

Kupuj lokalnie. Dbaj o środowisko

Kupując lokalnie, stajesz się strażnikiem zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Wspierając lokalne firmy, minimalizujesz swój ślad węglowy, zmniejszając ilość podróży i paliw kopalnych zużywanych do dostarczenia produktu do Ciebie. Lokalne firmy pomagają obniżyć koszty transportu i zmniejszyć ilość opakowań nie nadających się do recyklingu zużywanych podczas jednego zakupu. Chcesz zrobić krok naprzód w zrównoważonym rozwoju gospodarczym i dbaniu o naszą Ziemię? Kupuj lokalnie!

Kupuj lokalnie. Ciesz się czystą unikalnością lokalnych produktów

Produkty wytwarzane masowo są po prostu generyczne. Odwiedź dyskont, lub restaurację sieciową w dowolnym mieście, a wszystkie te same produkty są tam dostępne. Bądź dumny z tego, skąd pochodzisz i co to miejsce ma do zaoferowania. Różnorodność i unikalność są przyprawą życia. Wykorzystaj swoje ciężko zarobione złotówki, aby czerpać maksymalną przyjemność z korzystania z tej lokalnie znanej restauracji lub kawiarni, która ma w menu coś, czego nikt nie jest w stanie powtórzyć. Właściciele lokalnych firm wkładają w swoje produkty serce i duszę, a Ty zasługujesz na to, by cieszyć się czymś wyjątkowym. Odkrywaj i ciesz się swoimi lokalnymi produktami i społecznością.

Lista nie kończy się na tym, istnieje wiele innych powodów, dla których warto robić zakupy na miejscu i kupować lokalnie. Ale oto nasze główne powody, dla których warto wspierać lokalną społeczność, aby uzyskać jak największy wpływ i przyjemność, na którą zasługujesz. Kupuj lokalnie i miej wpływ na zmianę.

Wspieraj swoją lokalną społeczność we właściwy sposób: Jak zacząć wspierać lokalne firmy?

Teraz, gdy już wiesz, jaką różnicę może sprawić robienie zakupów w lokalnym sklepie, oto kilka sposobów na wspieranie małych firm i rozpoczęcie przemiany w bohatera zakupów w rodzinnym mieście.

dostawa do lokalnego biznesu

Kupuj lokalnie. Pozwalaj pozostawić zamówienia pod drzwiami

Podczas gdy duże sklepy ułatwiają odbiór bezdotykowy, małe lokalne firmy ciężko pracują, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo! Zanim zdecydujesz się na korporację, poszukaj w internecie lub zadzwoń do lokalnej firmy i sprawdź, czy może zaoferować Ci taką samą wygodę. (Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą.) A biorąc pod uwagę stres, jaki pandemia wywarła na małe firmy, lokalna firma doceni Twój biznes o wiele bardziej niż jakakolwiek korporacja. Lokalne firmy są dumne z traktowania swoich klientów dobrze, i nie mamy wątpliwości, że będą nadal dostarczać i pracować dla Ciebie w tym czasie.

Kupuj lokalnie. Szukaj lokalnych dostawców w internecie

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że lokalne firmy dostosowały się i stworzyły sklepy www, przeszły do internetu. Zdecydowanie zalecamy zadzwonić do swoich lokalnych dostawców, aby sprawdzić, czy oferują nowe lub specyficzne usługi. Jeśli nie zapytasz, nigdy się nie dowiesz! Istnieje prawdopodobieństwo, że lokalne firmy, restauracje i sklepy z artykułami biurowymi, mogą dostarczać do Twojego domu.

Kupuj lokalnie. Kupuj lokalne karty podarunkowe

Nie ma lepszego sposobu, aby wspierać firmę niż z karty upominkowej. Nawet jeśli teraz nie jesz na mieście ani nie odwiedzasz salonów, restauracji, spa czy siłowni, karta upominkowa pomoże utrzymać się na powierzchni lokalnym biznesom. Sprawi, że w przyszłości będziesz mógł z nich korzystać lokalnie, cieszyć się z przyjemności. Wspieraj lokalny biznes

Kupuj lokalnie. Dziel się informacjami

Wsparcie nie zawsze musi być pieniężne. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na przedpłaty za pomocą kart podarunkowych lub utrzymywanie pracowników na liście płac, możesz również wspierać lokalne firmy i przedsiębiorców za pomocą przekazu ustnego. Udostępnij ich stronę w mediach społecznościowych swoim znajomym lub napisz im miłą recenzję. Słowo z ust przechodzi długą drogę; rozprzestrzeniaj słowo i pomóż lokalnym firmom przetrwać.

Kupuj lokalnie. Wyznaczaj trendy. Bądź trendsetterem

Nawet jeśli Twój wpływ na lokalną społeczność został zminimalizowany, nadal możesz mieć duży wpływ na ruch "kupuj lokalnie". Powiedz swoim znajomym, dlaczego i jak robić zakupy lokalnie i wspierać lokalne firmy. Możesz zwielokrotnić swój wpływ, wywołując efekt fali w swoich kręgach społecznych i społeczności. Dlaczego nie zacząć rozpowszechniać informacji już dziś? Jeśli nic innego, to powie tym ludziom, że jesteś tam dla nich. Nigdy nie wiadomo, jak daleko może sięgnąć mały gest.

Kupuj lokalnie. Dawaj napiwki.

Przy trudnej sytuacji na rynku pracy, ludzie pracują dorywczo, aby związać koniec z końcem. Jeśli możesz, dawaj napiwki. Dając większy napiwek, doceniasz ryzyko, jakie pracownicy mogą podejmować w tym momencie i pomagasz przetrwać tym, którzy otrzymują niższe wynagrodzenie.

Kupuj lokalnie. Wspieraj lokalne firmy

Wszyscy wiemy, że wolontariat może zrobić ogromną różnicę w czyimś życiu. Nieczęsto zastanawiamy się nad wolontariatem dla lokalnego biznesu, ale Ty możesz! Jeśli jesteś dobry w cennych umiejętnościach, takich jak projektowanie stron internetowych lub grafiki, dlaczego nie pomóc i nie wesprzeć lokalnych firm w zwiększeniu ich obecności w internecie? Możesz zrobić prawdziwą różnicę, jeśli zajmiesz się promocją ich sklepów w internecie lub zapewnisz im silną pozycję w sieci.

Ponownie, możesz zwielokrotnić swój wpływ, pomagając firmie zwiększyć jej zasięg i poprawić wyniki finansowe. Poza tym, ucząc lokalnego właściciela firmy, jak uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i lejek więcej biznesu do swojej strony może naprawdę mieć różnicę, znacznie większą niż po prostu podwojenie następnego zamówienia w ich firmie.

Kupuj lokalnie. Utrzymuj subskrypcje, jeśli możesz

Jeśli są subskrypcje i członkostwa, które kupiłeś, że nie czujesz się jak obecnie używasz, zachęcamy do rozważenia sytuacji firmy, zanim zdecydujesz się anulować abonament lub subskrypcję i zażądać zwrotu pieniędzy. Jeśli to możliwe, w jaki sposób możesz wesprzeć lokalny biznes, po prostu nie żądając zwrotu pieniędzy?

Wierzymy w lokalny biznes.

W PlonyPola.pl rozumiemy problemy małych firm, ponieważ sami też tacy jesteśmy. Wiemy, jakim wyzwaniem jest rozpoczęcie działalności gospodarczej i chcemy wesprzeć lokalny ekosystem biznesowy, oferując lokalnym firmom możliwość szerszego dotarcia z ich ofertą do klientów poprzez internet. W Plony Pola pomożemy Ci wprowadzić Twoje warzywa, owoce, mód, jajka, przetwory spożywcze do sieci, dotrzeć do większej liczby klientów.

Lokalne biznesy ponownie się otworzyły

Trudno jest konkurować z wielkimi firmami, ale w Plony Pola ułatwiamy to zadanie. Jako platforma sprzedaży warzyw i owoców, oferujemy Ci możliwość udostępniania i aktualizowania oferty online, dotarcia do nowych klientów oraz skuteczną. Zostaw to nam. Wybieramy się w przyszłość i z przyjemnością zabierzemy Cię ze sobą. Plony Pola wierzy w lokalne przedsiębiorstwa - dołącz do naszego ruchu zakupów lokalnych i zrewolucjonizuj to, czym może być biznes.

Znajdziemy dla ciebie nowych klientów na Twoje warzywa i owoce, przetwory domowe, żywność rzemieślniczą.

Dzięki naszym usługom lokalizacyjnym pomagamy mieszkańcom wyszukiwać nowe i ulubione miejsca w ich pobliżu, a także pomagamy firmom i przyszłym klientom odnaleźć się nawzajem, zwłaszcza gdy dzieli ich tylko przecznica lub dwie. Pomagamy klientom znaleźć dokładnie to, czego potrzebują, w lokalnych firmach, tuż za rogiem.

Kupuj lokalnie i bądź bezpieczny.

Wiemy, że masz ochotę wspierać lokalne firmy. Jednak w obliczu trwającej pandemii wielu z nas musi pozostać w domu, aby zachować bezpieczeństwo.

Dzięki Plony Pola możesz mieć to, co najlepsze z obu światów. Możesz wyszukiwać i kupować w lokalnych firmach online.

Dziel się informacjami. Rozpowszechniaj dobre nowiny. Zawsze szukamy sposobów, aby wspierać lokalne firmy i naszą lokalną społeczność. Podzieliliśmy się z Wami naszymi najlepszymi aktywnościami i pomysłami na to, jak utrzymać silną pozycję naszych lokalnych firm, ale reszta zależy od Was. Rób zakupy w lokalnych sklepach, chwal, promuj, mów innym o lokalnych dostawcach warzyw i owoców, lokalnych sklepach swoim przyjaciołom i rodzinie.

 

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!