Dlaczego kupować lokalnie, bezpośrednio od rolników

Od delektowania się świeżymi warzywami, konsumpcji aromatycznych owoców po spotkania z ludźmi, którzy je uprawiają. Istnieje niezliczona liczba powodów, dla których warto wspierać rolników, sadowników, producentów rolnych. Oto tylko kilka z nich!

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ lokalne produkty oferują prawdziwe, naturalne smaki

Owoce i warzywa, które kupujesz bezpośrednio od rolnika są najświeższe i najsmaczniejsze z tych, które są dostępne. Owoce mogą w pełni dojrzewać na polu i są dostarczane bezpośrednio do Ciebie - bez transportu na duże odległości, bez gazowania w celu symulacji procesu dojrzewania, bez składowania tygodniami w magazynie. To jedzenie jest tak prawdziwe, jak to tylko możliwe - świeże prosto z pola z gospodarstwa.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ możesz cieszyć  się sezonowymi warzywami i owocami

Warzywa i owoce, którą kupujesz bezpośrednio od rolników są sezonowe. Są świeże, pyszne i oddają najprawdziwsze smaki. Zakupy pomagają Ci na nowo połączyć się z cyklem natury w Polsce. Ciesząc się na szparagi wiosną, delektując się słodką kukurydzą latem lub piekąc dynie jesienią, ponownie nawiązujesz kontakt z ziemią, pogodą i zmianą roku.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ możesz wspierać lokalnych rolników, sadowników, rzemieślnicze firmy spożywcze

Polscy, rodzinni rolnicy potrzebują twojego wsparcia, teraz, gdy wielki agrobiznes zdominował produkcję żywności. Małym rodzinnym gospodarstwom trudno jest konkurować na rynku żywności. Kupowanie bezpośrednio od rolników daje im lepszy zysk za ich produkty warzywa, owoce, drobne przetwory dają im szansę walki w dzisiejszej zglobalizowanej gospodarce.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ dbasz o ochronę środowiska

Żywność w Polsce pokonuje setki kilometrów, aby dostać się na Twój stół i talerz. Cały ten transport zużywa duże ilości zasobów naturalnych (zwłaszcza paliw kopalnych), przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska i powoduje powstawanie śmieci w postaci dodatkowych opakowań. Konwencjonalne rolnictwo zużywa również o wiele więcej zasobów niż rolnictwo zrównoważone. Bardziej zanieczyszcza wodę, ziemię i powietrze toksycznymi produktami ubocznymi. Warzywa od rolników są transportowana na krótsze odległości i zazwyczaj są uprawiana metodami, które minimalizują wpływ na Ziemię.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ możesz lepiej odżywiać się

Wiele produktów spożywczych dostępnych w sklepach spożywczych jest wysoko przetworzonych i uprawianych z użyciem pestycydów, hormonów, antybiotyków. Niektóre z nich są woskowane lub gazowane podczas transportu. Praktyki te mogą mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie. W przeciwieństwie do tego, większość warzyw od rolników, owoców od sadowników jest minimalnie przetworzona. Wielu z rolników dokłada wszelkich starań, by uprawiać jak najbardziej odżywcze produkty, stosując zrównoważone techniki, zbierając produkty tuż przed rynkiem i uprawiając odmiany zdrowsze.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ odkrywasz przyprawę życia: różnorodność

Wśród warzyw i owoców od rolnika znajdziesz niesamowity wachlarz produktów, których nie zobaczysz w przeciętnym supermarkecie: marchew, nowe gatunki pomidorów, kalafior, zioła, czosnek, rzodkiewki, jaja, grzyby i wiele, wiele innych. Jest to wspaniała okazja, aby cieszyć się bioróżnorodnością warzyw i owoców rosnących w Polsce.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ poznajesz miejsca, skąd pochodzi Twoja żywność

Możesz, po uprzednim umówieniu się, odwiedzić rolnika, sadownika. Możesz sprawdzić, zobaczyć jak i gdzie uprawia się warzywa i owoce, które zamawiasz, jesz. To jedne z najlepszych sposobów, aby połączyć się z tymi, którzy są odpowiedzialni za to co jesz. Spotkanie i rozmowa z rolnikami, sadownikami  i producentami rolnymi to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak i gdzie żywność jest produkowana. Profile sprzedawców portalu Plony Pola, dają Ci jeszcze więcej możliwości poznania ludzi, którzy ciężko pracują, aby dostarczyć Ci najsmaczniejszą i najbardziej pożywną żywność. Profile, artykuły o sprzedawcach oraz mapa gospodarstw są dostępne na naszej stronie internetowej.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ poznajesz lokalne porady kulinarne, przepisy i pomysły na posiłki

Niewielu kasjerów w sklepie spożywczym lub magazynierów produktów da ci wskazówki, jak wykorzystać składniki, które kupujesz, ale rolnicy, sadownicy, producenci rolni są często pasjonatami gotowania. Posiadają dużą ilość darmowych porad na temat gotowania, tworzenia potraw, z produktów które sprzedają. Możesz również uczestniczyć w bezpłatnych pokazach gotowania sezonowego prowadzonych przez rolników.

Dlaczego kupować lokalnie, ponieważ poznajesz swoją społeczność

Czy nie wolisz poznawać osobiście osoby, które pracą własnych rąk produkują świeże warzywa i owoce? Zamiast pchać swój wózek po sklepie spożywczym ze sztucznymi światłami i muzyką? Zamawianie bezpośrednio od rolników warzyw i owoców jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Wizyty w gospodarstwach rolnych, kontakty z innymi ludźmi to tworzenie społeczności. Chwile, które pozwalają spotkać się, porozmawiać, po prostu poczuć smak życia w naszym pięknym kraju.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!