Dawno, dawno temu kupowano lokalnie wszystko

Dawno, dawno temu kupowano lokalnie wszystko, co skutkowało zwartymi, zrównoważonymi społecznościami, w których obywatele wspierali swoje lokalne małe firmy, restauracje i gospodarstwa. Nasi pradziadkowie jedli owoce, które zostały wyprodukowane na drzewach w ich własnym sadzie albo u niedalekiego gospodarza. Kupowali warzywa od rolnika, który był ich sąsiadem uprawianymi w ich własnym mieście lub najbliższej okolicy.

Dziś nasz świat stał się tak globalny i wzajemnie powiązany, że w każdym sklepie w Polsce można znaleźć jabłka uprawiane w Chile lub Kalifornii. Ta zdolność do zdobycia czegokolwiek w dowolnym

miejscu jest świadectwem ludzkiej pomysłowości, ale ma też swoją cenę. Nasza rozległa sieć dystrybucyjna złożona z ciężarówek, pociągów, statków i linii lotniczych zanieczyszcza i niszczy środowisko. Nasi lokalni rolnicy z trudem konkurują z wielkimi sieciami sklepów detalicznych. Ale to się powoli zmieniła, ludzie zaczęli podkreślać potrzebę "kupowania lokalnie".

Zwrot, kupuj lokalnie, stał się dla wielu ludzi czymś w rodzaju mantry w dzisiejszych burzliwych ekonomicznie i nieprzyjaznych dla środowiska czasach. Często przedstawiany jako najlepszy sposób na bycie przyjaznym dla środowiska i wspieranie swojej społeczności. Kupowanie lokalne oznacza właśnie to: kupowanie produktów w pobliżu swojego domu (w swoim mieście lub kraju), najlepiej rzeczy, które zostały wyhodowane, zmontowane lub wyprodukowane w pobliżu. Z pewnością jest wiele korzyści z kupowania lokalnie.

Kupuj lokalnie nabiał, wspieraj lokalną społeczność

Kupując żywność: warzywa owoce, nabiał, które są produkowane lokalnie, stymulujesz gospodarkę, w której żyjesz. Tworzą lub utrzymują miejsca pracy, społeczność zarabia pieniądze w podatkach, a wszystko kwitnie i rozwija się lokalnie. Dodatkowo, jeśli chodzi o kupowanie artykułów spożywczych, nie bez powodu uważa się, że artykuły pochodzące z naszego województwa lub kraju są bardziej świeże niż te, które muszą być przewożone setki, a nawet tysiące kilometrów lub te, które przepłynęły przez ocean. Czasami miło jest wiedzieć, że twoje pieniądze trafiają do rolnika, którego możesz poznać osobiście!

Kupuj lokalnie owoce, poznaj źródła tego co jesz

Zakupy lokalne oznaczają również, że wiesz więcej na temat kontroli jakości; wiesz, że niektóre warzywa, które jesz, owoce, z których robisz soki, nabiał który jesz na śniadanie zostały uprawiane, wyhodowane lub przetworzone w sposób, który spełnia określone wymagania. Kupując żywność spoza kraju, trudno jest Ci sprawdzić jakość wody lub pestycydy, które mogą mieć wpływ na jej zdrowotność.

Kupuj lokalnie lepsze warzywa, smaczniejsze owoce

W większości przypadków, gdy żywność jest uprawiana lokalnie, wygląda i smakuje lepiej - dzieje się tak, ponieważ żywność jest zbierana i sprzedawana w szczytowym momencie dojrzałości. Ponieważ nie jest potrzebny czas transportu, ktoś może otrzymać produkty tego samego dnia, w którym zostały zebrane, w przeciwieństwie do tych, które zostały zebrane wcześniej, aby zostać wysłane do sklepów. Lokalni rolnicy mogą uprawiać swoje produkty tylko sezonowo, więc możesz mieć pewność, że każdy produkt będzie sezonowy, świeży i bogaty w składniki odżywcze. Oznacza to również, że żywność będzie dla Ciebie zdrowsza pod względem składników odżywczych, ponieważ nie zawiera pestycydów, GMO ani chemikaliów wspomagających.

Kupuj lokalnie, ogranicz transport

Kiedy kupujesz lokalnie, oznacza to również, że minimalizujesz zanieczyszczenia i koszty transportu związane z dostawą towarów; z pewnością potrzeba mniej gazu, a tym samym mniej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, aby, powiedzmy, przewieźć buszel jabłek z miasta do miasta niż przez cały kraj lub świat.

Kupuj lokalnie, dbaj o ziemię

Kiedy powstają lokalne gospodarstwa, zachęcanie konsumentów do kupowania produktów oznacza, że ziemia jest chroniona i wykorzystywana produktywnie. Sklepy spożywcze, na przykład, mogą wykorzystać do 15 akrów ziemi do celów komercyjnych ze względu na budynki i parkingi. Bez lokalnych gospodarstw, idealnie dobre obszary ziemi mogłyby zostać wykorzystane lub zniszczone z innych powodów komercyjnych. Dodatkowo, zachowanie ziemi zwiększa również bioróżnorodność. Dzięki temu zwierzęta, owady i rośliny mają miejsce do życia i rozwoju.

Kupuj lokalnie, wspieraj lokalną społeczność

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, kupowanie na rynku lokalnym jest świetnym sposobem na bycie firmą przyjazną środowisku, a jednocześnie na dostarczanie produktów lub usług, które klienci preferują. W społecznościach lokalnych istnieje wyraźny ruch obywatelski na rzecz wspierania lokalnych przedsiębiorstw. Ten przyjazny dla środowiska i społeczny ruch powinien obejmować małe firmy wspierające się nawzajem poprzez kupowanie od siebie.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!