Seler

Bulwa selera była używana jako roślina lecznicza już w starożytnym Egipcie. Seler zawiera dużo witamin A, B, C i E. Mówi się, że ma działanie oczyszczające krew, moczopędne i wzmacniające krążenie. Efekt ten jest szczególnie korzystny, gdy kawałki bulwy są zaparzane jako herbata. W kuchni polskiej stosowany jest głównie jako warzywo do zup, dodatek warzywny lub sałatek z jabłkiem i śmietaną. Można wykorzystać nie tylko uschniętą bulwę, ale także byliny.

Seler korzeniowy znany jest również jako "seler korzeniowy", "seler rzepowy" lub "seler gałkowy". Jest to rodzaj selera, uprawiany raczej ze względu na

duży i bulwiasty korzeń niż na łodygę i liście. Warzywo korzeniowe zbiera się zazwyczaj, gdy jest wielkości dużego ziemniaka.

Z selera korzeniowego można przyrządzić wspaniałą kremową zupę, jest też dobrym dodatkiem do Krwawej Mary.

Seler korzeniowy jest szczególnie popularny jako surowe warzywo. Jednak równie dobrze smakuje w zupach, gulaszach czy sosach. Chociaż jest tak wszechstronny, początkowo był stosowany wyłącznie jako roślina lecznicza ze względu na jego działanie moczopędne, oczyszczające krew i odwadniające.

Seler oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Jest dobrym źródłem witaminy C, która wzmacnia układ odpornościowy i może pomóc w zapobieganiu raka. Diety zawierające seler okazały się pomocne w obniżaniu poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Wykazano, że ekstrakty z selera zmniejszają stan zapalny w układzie pokarmowym. Seler zawiera również beta-karoten, który pomaga w utrzymaniu zdrowia oczu.

Seler organiczny

Organiczny seler ma szeroką gamę zastosowań i przemawia do wielu różnych konsumentów. Seler może być używany zarówno na surowo, jak i po ugotowaniu w wielu potrawach.

Sprzedaż selera organicznego

Wszechstronność selera naciowego sprawia, że może on być wykorzystywany w wielu promocjach. Promuj go wraz z innymi organicznymi owocami i warzywami jako opcję na soki. Włącz go do promocji organicznych sałatek i nie zapomnij dodać go do promocji zup wraz z organicznymi bulionami i makaronami.

W okresie świąt odwołaj się do poczucia tradycji konsumentów i promuj organiczny seler jako dodatek do farszów i sałatek.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!