Kupuj lokalnie

Trendy w zakresie żywności są bardzo jasne: Ludzie chcą mieć dostęp do zdrowego jedzenia za przystępną cenę, a jednocześnie zależy im na tym, aby miało ono jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. W ostatnich czasach znalezienie oferty, która spełniałaby wszystkie te potrzeby, stanowiło problem. Warzywa i owoce sprzedawane w supermarketach zawierają dużo pestycydów, a trasa, jaką pokonują na statkach (w samolotach), aby wylądować na czyimś talerzu jest bardzo duża, co ma negatywny wpływ na środowisko-ta cecha jest dotyczy także żywności „bio” która zazwyczaj ma bardzo wysoką cenę co sprawia, że jest niedostępna dla większości ludzi.

My, PlonyPola proponujemy prostą receptę, przepis na rozwiązanie tego problemu:

Kupuj lokalnie.

Poprzez kupowanie lokalne od lokalnych rolników będziesz pewna, że twoje jedzenie nie pokonało tysięcy kilometrów, zanim wylądowało na twoim talerzu – dystans ten będzie co najmniej kilkadziesiąt razy mniejszy tym samym będzie ono dużo świeższe i będzie miało mniejszy negatywny wpływ na środowisko.

Kupując od lokalnych rolników masz gwarancję, że nie używają oni niezdrowych pestycydów, ani niczego innego co mogłoby wpłynąć negatywnie na Ciebie i lokalny ekosystem.

Kupując lokalnie zapobiegasz marnowaniu jedzenia. Dzięki kupowaniu lokalnemu możesz kupić żywność, która zmarnowałaby się tylko dlatego, że rolnik nie dobił targu z dużą siecią supermarketów.

Rolnicy sprzedają swoje plony dużym supermarketom za małe pieniądze w porównaniu z tym, za jaką cenę sprzedają je supermarkety. Kupując lokalnie będziesz kupować po niższej cenie niż w supermarketach jednocześnie otrzymując produkt o lepszej jakości, a do tego wesprzesz lokalną społeczność, jako że 100% zysków ze sprzedaży idzie do rolnika.

Cześć!

Szukamy dostawców świeżych owoców i warzyw!

Prześlij nasz adres, PlonyPola.pl osobie, od której kupujesz na lokalnym rynku warzywa i owoce.

Poproś, aby dodał swoje ogłoszenie. Za darmo!